Close
Aktualności z życia szkoły
infoTablica
Ochrona danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelistrzewie, ul. Szkolna 1, Inspektorem ochrony danych jest: Małgorzata Zgutka e-mail: zspzelistrzewo.ido@gmail.com
Dokumenty do pobrania: Klauzula informacyjna - pracownik, Klauzula informacyjna – uczeń/rodzic

 

Podsumowanie wyników w nauce w I semestrze w klasach 1-3
01.03.2019
Żelistrzewo, szkoła

1 marca 2019r. odbyło się podsumowanie wyników w nauce w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 w klasach 1-3. Pani dyrektor Jolanta Bieszke wręczyła dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Tego dnia uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w I semestrze. Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Podsumowanie wyników w nauce w I semestrze 2018/2019
28.02.2019
Żelistrzewo, szkoła

28 lutego 2019r. odbyło się podsumowanie wyników w nauce w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 w klasach 4-8 i gimnazjum. Pani dyrektor Jolanta Bieszke wręczyła dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Tego dnia uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w I semestrze. Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tłusty czwartek
28.02.2019
Żelistrzewo, szkoła

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków z konfiturą. Pączki znikały błyskawicznie, co świadczy o tym, że były pyszne!!!

 

Innowacja pedagogiczna „Spotkanie z lekturą”
07.02.2019
Żelistrzewo, szkoła

W lutym uczniowie z klasy 2a, w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkanie z lekturą”, poznali piękne, polskie legendy. Oprócz legend, które znalazły się w kanonie lektur, dzieci przyniosły własne, ulubione, które zaprezentowały w czasie zajęć. Na zakończenie każdy uczeń przygotował kukiełkę – postać z ulubionej legendy. Po feriach zimowych wykorzystamy je do stworzenia teatrzyku kukiełkowego. Omówiliśmy też życie i twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lingren. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat pisarki, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.

 

Zajęcia edukacyjne: „Skąd są dźwięki tej piosenki?
06.02.2019
Rumia, Multikino

6 lutego 2019r. klasy I-III wybrały się do Multikina w Rumi na zajęcia edukacyjne połączone z projekcją filmu. Tematem zajęć było: „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci”. Podczas lekcji uczniowie przekonali się, jaką rolę odgrywa muzyka w filmie, odkryli, kim jest taper oraz zobaczyli, jak nagrywa się muzykę do filmu. Po lekcji dzieci obejrzały film „Balerina inna niż wszystkie”

 

Zapraszamy na Bal Karnawałowy
02.02.2019
Osłonino, "U Filipa"

 

Bezpieczne ferie zimowe
31.01.2019
Żelistrzewo, szkoła

31 stycznia 2019r. odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Klasy pierwsze miały spotkanie z policjantami z puckiej komendy, natomiast klasy I-III spotkały się ze strażakami. Policjanci i strażacy opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy, zatokę. Strażacy zaprezentowali sprzęt, jaki jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych w momencie, kiedy pod naszym ciężarem załamie się lód. Odbyła się pogadanka na temat zabaw na śniegu, poruszania się po drodze oraz spotkania z nieznajomą osobą. W czasie zajęć dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe. Po takich zajęciach miejmy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą bezpieczne, a dzieci wrócą do szkoły pełne wrażeń i chęci do nauki.
 

Bal karnawałowy dla uczniów klas I-II
31.01.2019
Żelistrzewo, Dom Kultury

29 stycznia 2019r. w WDK w Żelistrzewie odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli przebrani w piękne stroje karnawałowe. Bal został uroczyście otwarty przez Panią dyrektor Jolantę Bieszke. W czasie zabawy odbyły się liczne konkursy, a każde dzieci wróciło do domu z drobnym upominkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, w której dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego balu.

 

 

Zima w 1b
31.01.2019
Żelistrzewo, szkoła

Klasa 1b korzysta z uroków zimy i wykorzystuje w-f na zimowych zabawach. Klasa 1b nie zapomina o zwierzętach podczas zimy i zajmuje się ich dokarmianiem w lesie.

 

Spotkanie z lekturą - "ZACZAROWANA ZAGRODA"- klasa IIA
20.01.2019
Żelistrzewo, szkoła

Klasa IIa realizując innowację pedagogiczną „Spotkanie z lekturą”, opracowała lekturę pt. „Zaczarowana zagroda”. Ciekawa przygoda Pingwinka Elegancika i Profesora, który prowadził badania na Antarktydzie stała się inspiracją do głębszego poznania podbiegunowego kontynentu, jakim jest Antarktyda. Dzieci z zaciekawieniem słuchały życiorysu Czesława Centkiewicza, autora książki, który wiele lat spędził podróżując na odległy kontynent. Dopytywały się, jakie warunki panują na Antarktydzie i czym się różnią pingwiny Cesarskie, od pingwinów Adeli. Niektórzy sami przygotowali w domu krótkie informacje na temat życia i warunków panujących na Antarktydzie, inni korzystali z zasobów naszej biblioteki i wypożyczyli książki, atlasy, a następnie zaprezentowali swoją wiedzę w klasie. Na zajęciach komputerowych korzystaliśmy z internetowej encyklopedii i stworzyliśmy prace pt. „Pingwiny Adeli”. Na zakończenie dzieci podzieliły się na mniejsze zespoły i stworzyły makietę "Antarktyda". Niektórzy uczniowie stwierdzili, że to była najciekawsza lektura, jaką poznali.

 

Wigilia w szkole
21.12.2018
Żelistrzewo, szkoła

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się apele, podczas których uczniowie przedstawili program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Pani dyrektor Jolanta Bieszke złożyła pracownikom oraz całej społeczności uczniowskiej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu uczniowie w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizacji Wigilii Klasowych.

Innowacja "Spotkanie z lekturą"
19.12.2018
Żelistrzewo, szkoła

Klasa IIa i IIb realizuje innowację pedagogiczną pt. „Spotkanie z lekturą”. Przez dwa lata zajęcia będą poświęcone lekturom szkolnym z wykorzystaniem różnych form i metod pracy. Celem innowacji jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, poszerzanie wiedzy na temat literatury dziecięcej oraz rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia. Zajęcia mają być ciekawe i atrakcyjne dla uczniów. Pierwszą lekturą, którą omawialiśmy była „Królowa Śniegu”. Dzieci przygotowały plakaty z biografią Hansa Christiana Andersena, a następnie realizowaliśmy zadania związane z lekturą. Z pozoru lodowa, mroźna opowieść rozgrzała serca naszych uczniów. Wywołała wiele emocji i refleksji, a przede wszystkim uczy dzieci, że dobro zawsze triumfuje nad złem.

 

Na filmie "Dziadek do orzechów i cztery królestwa"
14.12.2018
Żelistrzewo, szkoła

Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami wybrały się do Multikina w Rumi na film pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Film bardzo się dzieciom podobał, a przy okazji dzieci odwiedziły chatę Mikołaja. To był udany wyjazd.

 

Kiermasz Mikołajkowy 2018
14.12.2018
Żelistrzewo, szkoła


 

Dzień gier planszowych
13.12.2018
Żelistrzewo, szkoła

W klasie 3a został zorganizowany dzień gier planszowych. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubiona grę i zaprezentował ją swoim rówieśnikom. Pokazy odbyły się w radosnej i twórczej atmosferze. Udowodniliśmy, że zwyczajne i powszechnie dostępne gry planszowe mogą być dobrym środkiem dydaktycznym, przy którym uczniowie miło spędzają czas i wiele się nauczą. Nauka poprzez zabawę bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka.

 

Świętowanie Mikołaja w Sali Zabaw Amazonia
07.12.2018
Gdynia, Amazonia

W dniu 7 grudnia 2018r. wszystkie klasy pierwsze wyjechały na wspólne świętowanie Mikołaja do Sali Zabaw Amazonia w Gdyni. Podczas trzygodzinnej zabawy z Elfowymi Pomocnikami Mikołaja dzieci radośnie i wesoło spędziły czas.


 

Podsumowanie pierwszego etapu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”
06.12.2018
Żelistrzewo, szkoła

6 grudnia 2018r. odwiedził nas Mikołaj. Od samego rana na szkolnym korytarzu rozbrzmiewał głos dzwonka, a w klasach uczniowie czekali na przyjście długo oczekiwanego gościa. Tego dnia w naszej szkole pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje, zaświeciły lampki na choinkach i wszyscy poczuli magię nadchodzących świąt. W klasach słychać było świąteczne piosenki, uczniowie wykonywali mikołajkowe ozdoby, a także pojawiły się drobne upominki.

 

Podsumowanie pierwszego etapu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”
26.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

26 listopada 2018r. uczniowie z klasy 2a zakończyli pierwszy etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie krótkiej inscenizacji do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Drugoklasiści zaprezentowali swój występ najmłodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie dzieci poczęstowały swoich rówieśników zdrowymi przekąskami- jabłka i marchewki. Pragniemy szczególnie podziękować rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje dla swoich dzieci i włączyli się w realizację projektu.

 

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" w 2b
20.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

20 listopada uczniowie z klasy 2a w ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" przygotowali plakat promujący przedstawienie "Na straganie" do wiersza Jana Brzechwy. Plakaty tworzyliśmy w grupach, a wiadomo, takie metody pracy umożliwiają wzajemne uczenie się od siebie, wzmacniają wiarę we własne możliwości oraz uczą tolerancji i życzliwości. Przedstawiciele naszej klasy, w pięknych strojach zaprosili swoich młodszych kolegów z przedszkola na swój pierwszy w tym roku występ. Pragnę podziękować rodzicom za aktywny udział w realizacji naszego projektu.

Uczniowie z klasy 2a w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” rozmawiali na temat roli wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcji wody w organizmie ludzkim. Dzieci stworzyły plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody. Zajęcia mają się przyczynić do kształtowania nawyku picia wody oraz rozwijania ekologicznych zachowań.

 

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"
19.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

Klasa 2b realizuje program "Zdrowo jem, więcej wiem". W poniedziałek 19 listopada odbyły się zajęcia poświęcone wodzie i jej wpływowi na życie człowieka. Dzieci chętnie opowiadamy dlaczego potrzebna nam jest woda i co by się stało gdyby jej nie było. Mówiły też o korzyściach wynikających ze spożywania wody niż słodzonych napojów. Wykonały pracę plastyczno-techniczną - piękne opaski z motywem kropli. Zajęcia były bardzo ciekawe.

 

Projekt "Smacznie i zdrowo" oraz "Zdrowo jem, więcej wiem"
16.11.2018 2a 2b
Żelistrzewo, szkoła

16 listopada 2018r. uczniowie z klasy 2a w ramach projektu "Smacznie i zdrowo" oraz "Zdrowo jem, więcej wiem", przygotowali zdrowe przekąski - szaszłyki owocowe. Rozmawialiśmy na temat owoców i witamin jakie dostarczają naszemu organizmowi. Następnie odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z przyborów kuchennych oraz higieny w czasie przygotowywania potraw. Po części teoretycznej przyszedł czas na zadania praktyczne. Dzieci bardzo chętnie przygotowały zdrowe szaszłyki, które szybko zniknęły z naszych talerzyków. Dzisiejszy dzień możemy uznać za bardzo pracowity, radosny, a przede wszystkim zdrowy.

W piątek 16 listopada uczniowie z klasy 2b w ramach projektu "Zdrowo jem, więcej jem" przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie. Omówiliśmy temat "Warzywa i owoce, na co dzień i od święta". Każde dziecko przygotowało pyszną kanapkę, w której nie mogło zabraknąć warzyw. Dzieci uwielbiają zajęcia, kiedy same mogą coś przygotować.

 

Podsumowanie akcji na rzecz Puckiego Hospicjum z 01.11.2018
15.11.2018
Powiat Pucki i Wejherowski

"Światełko dla Hospicjum." Kolejny rekord! Wolontariusze naszej szkoły zebrali następujące kwoty: cmentarz w Pucku przy dworcu - 10338,85 zł, cmentarz w Pucku św. Jerzego - 2954,42 zł, cmentarz w Redzie ul. Gdańska - 5384,04 zł, cmentarz w Redzie ul. Gniewowska - 2246,98 zł , cmentarz komunalny w Żelistrzewie - 2074,19 zł, cmentarz w Mechowie - 3411,50 zł, cmentarz w Władysławowie - 7845,04 zł. W sumie zebrana kwota z wymienionych cmentarzy to 34 255,02! Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

 

List MEN i GIS do rodziców i opiekunów
15.11.2018
Polska

LIST DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW MEN I GIS »

 

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
05.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

Patriota to ten, który zna historię swojego narodu i kocha swój kraj. Lekcje patriotyzmu dzieci pobierają pod czujnym okiem swoich rodziców i dziadków. Jednak już podczas pierwszych lat w szkole uczymy się rozpoznawać kolory polskiej flagi, wiemy jak wygląda nasze godło, bierzemy udział w obchodach świąt narodowych i wspólnie śpiewamy hymn. W tym roku 11 listopada jest szczególnym dniem, ponieważ obchodzimy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego uczniowie z klasy 2a rozpoczęli przygotowania do tych obchodów. W klasie rozmawialiśmy na temat barw narodowych, wydarzeń z 1918r. Uczniowie przygotowali plakaty „Nasze serca biją dla Polski”, na których wyrazili to co, czują w swoich serduszkach, z czym się utożsamiają. Bez wątpienia mogą o sobie powiedzieć : Jestem Polakiem, jestem Patriotą.

 


 

Światełko dla Hospicjum 2018
01.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

Jak co roku dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych grupa wolontariuszy z naszej szkoły aktywnie włączyła się w akcję na rzecz Puckiego Hospicjum: "Światełko dla Hospicjum 2018". 80 uczniów szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum i 12 absolwentów od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora kwestowało na 7 cmentarzach Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wzorowy i sumienny udział w akcji i już dziś zapraszamy do dalszej pracy na rzecz innych.


 

Na spektaklu "Księżniczka na ziarnku grochu"
01.11.2018
Żelistrzewo, szkoła

"Powiem Wam coś w sekrecie,
był sobie raz Król na świecie,
przy Królu była Królowa,
a przy nich syn – pusta głowa.
Król stale sapał i chrapał,
do pracy mały miał zapał.
Syn był podobny do Króla
po świecie szerokim hulał,
a czego szukał na świecie,
tego się z bajki dowiecie".


31 października 2018r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Gdyńskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Była to niezwykle zabawna historia księżniczki Pirlipetki i księcia, który nie potrafił znaleźć żony. Klasyka według mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy. Tego dnia pogodna nam dopisała i po spektaklu poszliśmy na spacer. Pierwszaki miały okazję wjechać kolejką na Kamienną Górę. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły i z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.
 

Szkolny Dzień Głośnego Czytania
22.10.2018
Żelistrzewo, szkoła

22.10.2018 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Głośnego Czytania w ramach konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1b, 2c i 3a. W tym dniu dzieci, przyniosły swoje przeczytane z rodzicami książki do szkoły. I tak największą atrakcją było czytanie, oglądanie i opowiadanie o swoich bohaterach książkowych innym dzieciom i Słodziakom. Każde dziecko przeczytało na głos fragment swojej książki w klasie. Przez cały miesiąc wspólnie z zaangażowanymi rodzicami zbieraliśmy naklejki aby otrzymać Słodziaki. Udało się! Wszystkie dzieci otrzymały Słodziaki, z którymi zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.A same maskotki były przyczynkiem do zorganizowania zawodów sportowych z użycie maskotek jako przyborów nietypowych na lekcjach wf. Graliśmy też w gry planszowe i bawiliśmy się Słodziakami na przerwach.Odbyło się wspólne słuchanie przygód Gangu Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej. Wszystkie prace, które przygotowały dzieci na konkurs znalazły się na wystawie, która zdobi naszą szkołę. Zaprzyjaźniliśmy się ze Słodziakami.


 

Rozmowy o jesieni i o zdrowym odżywianiu
12.10.2018
Żelistrzewo, szkoła

Uczniowie klasy 1b przez cały tydzień rozmawiali na zajęciach o jesieni i o zdrowym odżywianiu. Oczywiście pojawił się temat owoców i warzyw jesieni i ich wykorzystania. Efektem działań dzieci są piękne ludziki i zwierzątka, które wykonały podczas zajęć. A oto niektóre z nich. Gratuluję pomysłów. J. Kuchnowska

 


 

Na wystawie fotografii "Przyrodniczy raj u ujścia Redy''
12.10.2018
Żelistrzewo, szkoła

W środę 17.10.2018r. uczniowie klasy IIIA w towarzystwie Pani Wicedyrektor Elżbiety Puszkarczuk, mamy ucznia Pani Magdaleny Lewińskiej oraz wychowawców, w ramach koła turystyczno-krajoznawczego wybrali się na wystawę fotografii "Przyrodniczy raj u ujścia Redy''. Wernisaż został zorganizowany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków OTOP i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rumi. Uczniowie mieli okazję podziwiać fotografie wykonane na terenie Rezerwatu Przyrody BEKA. Pani Hanna Rachwald, koordynator programu edukacyjnego OTOP przybliżyła naszym wychowankom faunę i florę Beki. Zdjęcia były przepiękne! Poniżej kilka z nich.


 

Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2018
Żelistrzewo, szkoła

12 października 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia naszej szkoły.

 


 

Wycieczka do rezerwatu Beka
06.10.2018
Rezerwat Beka

W sobotę 6 października uczniowie klasy III A z przyjaciółmi wybrali się w ramach koła turystyczno-krajoznawczego do rezerwatu przyrody BEKA. Mieliśmy okazję pod okiem ornitologa, korzystając z lornetek
i lunety zaobserwować wiele gatunków ptaków Zatoki Puckiej, takich jak: gągoły, czaple siwe i białe, łabędzie nieme, kormorany, biegusy zmienne, krwawodzioby, brodźce piskliwe, bernikle białe i świstuny. Nasi ,,młodzi ornitolodzy'' dowiedzieli się bardzo wiele o historii rezerwatu, dawnej osadzie i ptasich mieszkańcach BEKI. Na koniec spaceru został zorganizowany konkurs wiedzy nabytej podczas obserwacji, zwycięzcy otrzymali upominki.


 

Warsztaty dla klas 1-3
04.10.2018
Żelistrzewo, szkoła

4 października 2018r. odbyły się warsztaty poprowadzone przez pracowników Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Uczniowie klas I-III posłuchali ciekawych historii na temat naszego regionu, poznali instrumenty kaszubskie oraz sami spróbowali na nich grać. Potem odbyły się zajęcia artystyczno-techniczne związane z polskimi barwami oraz świętem, które będziemy obchodzić już niedługo, a mianowicie 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie warsztatów klasy pierwsze wykonały kotyliony, łańcuchy, natomiast klasy II- III zdobiły lniane torby.


 

Dzień Pamięci o Wojnie i jej ofiarach
04.10.2018
Pomorze

4 października starsze klasy szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne wzięły udział w "lekcji historii". W ramach zajęć uczniowie klas piątych zwiedzili Muzeum Saperskie w Dąbrówce.


 

Święto Szkoły i naszego Patrona Jana III Sobieskiego.
28.09.2018
Żelistrzewo, szkoła

Jak co roku, w ostatni piątek miesiąca września obchodzimy uroczyście Święto Szkoły i naszego Patrona Jana III Sobieskiego.
Tego dnia odbyły się uroczyste apele, a pięknie poprzebierani uczniowie byli barwną jego ozdobą.


 

Wymiana z Oldendorf
16-23.09.2018
Gmina Puck


W dniach 16-23.09.2018r. gościliśmy grupę młodzieży niemieckiej wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły w miejscowości Oldendorf. Przyjaźń jest jak natura ….  - to hasło naszej tegorocznej wymiany. Jak co roku program naszego spotkania był bardzo bogaty i odnosił się bezpośrednio do tematu. Zabraliśmy więc naszych gości do Łeby, gdzie pokazaliśmy im ruchome wydmy. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych. Tym razem były to eksperymenty na lekcji chemii, geografia, język niemiecki, informatyka oraz wychowanie fizyczne. Byliśmy też w JumpCity w Rumi, gdzie mogliśmy się wyszaleć i wyskakać z radości …. W ramach warsztatów ekologicznych w Pucku żeglowaliśmy oraz próbowaliśmy zbadać wody Zatoki Puckiej.  Nie zabrakło też spacerów po plaży. Razem z naszymi przyjaciółmi odwiedziliśmy Gdańsk i Puck, gdzie zmagaliśmy się z zadaniami gier miejskich. Dzięki 10 letniemu już doświadczeniu oraz doskonałej współpracy z naszymi partnerami, udało nam się z łatwością uporać z zadaniami gier miejskich, jakie przygotowały dla nas nauczycielki języka niemieckiego. Przy przepięknej pogodzie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia, otwartości i przyjaźni cały tydzień upłynął nam bardzo szybko. Już dziś czekamy na kolejną wymianę.

 

I Rzut Ligi Lekkoatletycznej
19.09.2018
Gmina Puck


W dniu 19.09.2018 na Stadionie w Pucku odbył się I Rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych oraz klasy Gimnazjalnej Ziemi Puckiej na rok szkolny 2018/2019. Całej reprezentacji DZIĘKUJEMY za zaangażowanie, pobite rekordy oraz sukcesy większe i mniejsze . N-le wychowania fizycznego.

 

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

23.08.2018
Żelistrzewo, szkoła

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

21-22.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

W stadninie koni w Żelistrzewie

20.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

20 czerwca klasy 4 b i 4 c wybrały się do stadniny koni w Żelistrzewie na ognisko. Czas nam mijał na wspólnych grach i zabawach, takich jak: gra w piłkę, w sznura, czy w karty. Jeździliśmy także na gokartach, hulajnogach . Miłośniczki koni mogły pomóc w pielęgnacji tych wspaniałych zwierząt. Niektórzy pod czujnym okiem Pana Ryszarda strzelali z łuku. Jak zgłodnieliśmy, to każdy mógł sobie upiec nad ogniskiem pyszne kiełbaski lub chleb. Było wspaniale, pogoda i humory wszystkim dopisywały.

 

Uczniowie klasy Ia wybrali się na piknik klasowy

20.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

20 czerwca 2018r. uczniowie klasy Ia wybrali się na piknik klasowy. Dzieci aktywnie spędziły czas podczas zabaw ruchowych, grali również w gry planszowe. Był też czas na poczęstunek i wspólne rozmowy. Pogoda nam dopisała, a klasa bardziej się zintegrowała.

 

Klasa 4a i 4d na wycieczce rowerowej do Osady Średniowiecza

20.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 20 czerwca 2018 r. klasa 4a i 4d wybrały się na wycieczkę rowerową do Osady Średniowiecza (Słowutowo). Na miejscu zwiedzaliśmy wioskę, piekliśmy i konsumowaliśmy kiełbaski przy ognisku i na koniec organizatorzy przygotowali dla nas bardzo ciekawe gry i zabawy. Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w wyjeździe, zadowoleni i opaleni bo pogoda dopisała w 100 %

Wycieczka do Ocean Parku we Władysławowie

12.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

12 czerwca 2018 r. pięciolatki wybrały się na wycieczkę do Ocean Parku do Władysławowa. Dzieci poznały ciekawostki i fakty na temat okazów żyjących w wodach naszej planety. Stanęły oko w oko z największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym. Brały udział w interaktywnym show, mogły rozmawiać na żywo z animowaną postacią wieloryba na ogromnym ekranie. Obejrzały wystawę rzeźbionych ryb i żywe rekiny w dużym akwarium. Dzieci w łatwy i przyjemny sposób wzbogaciły wiedzę na temat warunków życia stworzeń morskich. Na zakończenie przedszkolaki bawiły się na ogromnym placu zabaw. Rozbawione, pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Klasy pierwsze w Pucku

11.06.2018
Puck

11 czerwca 2018r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Pucka. Każda klasa odwiedziła Bibliotekę Miejską, w której odbyła się lekcja biblioteczna. Następnie udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. Były to bardzo ciekawe zajęcia, gdyż każdy mógł dotknąć sprzęt, usiąść w samochodzie strażackim, obejrzeć wszystkie miejsca w straży. Poszliśmy do dyspozytora, gdzie uczniowie zadzwonili pod numer alarmowy i zobaczyli, jak naprawdę przyjmowane są zgłoszenia. Po wyczerpujących zajęciach dzieci kupiły sobie pamiątki oraz poszliśmy na pyszne lody. Był to dzień pełen wrażeń:)

 

Festyn rodzinny pod hasłem "Kochamy Cię Polsko"

10.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

10 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie odbył się kolejny Festyn Rodzinny, tym razem pod hasłem "Kochamy cię Polsko!" Na gości czekało wiele atrakcji: grochówka, pyszne ciasto i kawa, kiełbaski, naturalne soki, lody. W loterii można było wygrać wiele ciekawych nagród, w tym rower ufundowany przez firmę Sibuk z Pucka oraz stoliki kawowe ufundowane przez stolarnię Elendt z Żelistrzewa. Czas w tę wyjątkowo pogodną niedzielę umilały nam występy dzieci.

 

Wybory do Samorządu Szkolnego

08.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 8.06.2018r. odbyły się wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019r. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w wyborach.

 

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

01.06.2018
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 1-go czerwca w naszej szkole dużo się działo. Z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu na orliku, stadionie oraz boisku szkolnym odbyły się sportowe rozgrywki międzyklasowe. Zgromadzeni licznie uczniowie spędzali czas na zabawie. Na podsumowanie dnia rozdaliśmy nagrody za osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2017/2018r.

Pierwszego czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dla naszych dzieci był to również radosny czas. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, ubrani na sportowo. Odbyły się zawody sportowe, zabawy ruchowe oraz wiele innych atrakcji. Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstowała cukierkami. W ten upalny dzień nie mogła zabraknąć też lodów. Był to dzień pełen wrażeń, a dzieci szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do domów.

Uczniowie klasy 3"b" w ramach Dnia Sportu wyruszyli na zabawy ruchowe oraz grill w ośrodku "Olimp" w Żelistrzewie. Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zabawach, po czym zjedli smaczną kiełbaskę.

 

Wycieczka do Oliwskiego Zoo

23-30.05.2018
Niemcy

W dniach 23-30.05.2018r. grupa młodzieży naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Jolanty Bieszke oraz nauczycielki języka niemieckiego Doroty Szablewskiej uczestniczyła w wyjeździe do Niemiec w ramach X, jubileuszowej wymiany z niemiecką szkołą w Oldendorf. Tegoroczna wymiana przebiega pod hasłem „Przyjaźń jest jak natura, jeśli się raz zakorzeniła to stale się odradza. W związku z czym uczniowie realizują program, gdzie tematem przewodnim jest przyroda. Byliśmy m.in. w Szwedzkim Spichlerzu w Stade, w Hamburgu w Planetarium oraz w Elbphilharmonie, z której to roztacza się przepiękny widok na całe miasto. Pojechaliśmy też do Serengeti-Park w Hodenhagen, gdzie mieliśmy niebywałą okazję obcowania z przyrodą, m.in. karmienia lemurów, które bardzo nas polubiły. Zajęcia w szkole również odpowiadały tematyce naszej wymiany. Zdobiliśmy kamienie oraz worki motywami natury. Mieliśmy też możliwość obserwowania i uczestniczenia w niebywałym zjawisku pływów w Cuxhaven. Najpierw brodziliśmy po odsłoniętej w czasie odpływu części wybrzeża, a następnie podczas przypływu podążaliśmy razem z falami w stronę plaży.

Pełen atrakcji tydzień szybko minął. Jak zwykle trudno nam było się rozstać, popłynęło wiele łez…. Już nie możemy się doczekać przyjazdu naszych przyjaciół we wrześniu, tym bardzie, że czeka na nas równie ciekawy program.

 

Wycieczka do Oliwskiego Zoo

29.05.2018
Gdańsk, Zoo

29.06.2018r. wszystkie dzieci z klas zerówkowych wybrały się na wycieczkę do ZOO w Gdańsku Oliwie. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu ogrodu zoologicznego. Wszystkie dzieci najpierw ciuchcią z przewodnikiem zobaczyły najdalej oddalone od trasy wędrówki zwierzęta, a później dzielnie wędrowały i podziwiały kolejne zwierzęta. Wszyscy bogatsi o nową wiedzę zadowoleni wrócili do Żelistrzewa.

 

Zapraszamy na  Festyn

25.05.2018
Żelistrzewo, szkoła

 

W centrum nauki - Hewelianum

22.05.2018
Gdańsk, Hewelianum

22 V 2018r. klasy 1 i 3 SP w ramach programu unijnego "Dziś nauka - jutro praca" wybrały się do gdańskiego centrum nauki - Hewelianum. Uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 3a , 3b uczestniczyli w warsztatach "Chemia barw", a 3c i 3d "Stanowcza zmiana". Oprócz tego dzieci zwiedzały tematyczne wystawy centrum, gdzie mogły rozbudzać swoją ciekawość i zdobywać informacje o świecie. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

 

Pasowanie na czytelnika

15.05.2018
Żelistrzewo, szkoła

Biblioteka szkolna rozpoczęła maj od przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników. Na początku odbyła się lekcja biblioteczna, w czasie której uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki. Następnie dzieci słuchały opowiadania – jak powstaje książka oraz odgadywały zagadki. W radosnym klimacie odbyło się uroczyste złożenie przysięgi, pasowanie na czytelnika. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książki i wypożyczyło książkę.

 


 

 

 

 

 

 


 

Obowiązek informacyjny

15.05.2018
Żelistrzewo, szkoła

Zabawa Integracyjna pod hasłem „Bezpieczny Internet”

10.05.2018
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 10.05.2018r. zorganizowaliśmy naszą doroczną - piętnastą już - Zabawę Integracyjną – tym razem pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Gościliśmy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie oraz uczniów klas integracyjnych: IV e ze Szkoły Podstawowej w Pucku i V a ze Szkoły Podstawowej w Starzynie. Gospodarzy w tym roku reprezentowała klasa IV b integracyjna oraz zaproszeni przedstawiciele poszczególnych zespołów klasowych. Każda z zaproszonych grup przedstawiła swoje pomysły, hasła i wierszyki promujące rozsądek i umiar w korzystaniu z Internetu. Dzięki uprzejmości naszych Sponsorów mogliśmy podjąć wszystkich gości poczęstunkiem pełnym smakołyków, a nasi niezawodni Wolontariusze przygotowali oprawę muzyczną zabawy, która wprost porywała do tańca.

Każda z zaproszonych grup otrzymała pamiątkowy Dyplom oraz zestaw gier do wspólnej zabawy, która – jak wiadomo – najlepiej się udaje, gdy bawimy się razem. Do zobaczenia za rok!

Zespół Wczesnej Interwencji SP Żelistrzewo
 

Klasy trzecie na wycieczce w Łebie

07.05.2018
Łeba

7 maja 2018 r. wszystkie kl.3 SP wyruszyły na wycieczkę Łeby. Była ona pełna ekscytujących wrażeń. Pierwszym punktem programu były ruchome wydmy, na które udaliśmy się meleksami. Potem zawitaliśmy w parku dinozaurów. ,Tam oprócz podziwiania okazów już wymarłych gadów korzystaliśmy z wielu innych atrakcji. Mogliśmy zjeżdżać pontonami na zjeżdżalniach wodnych oraz oglądać okolicę z koła widokowego. W parku odwiedziliśmy wioskę indiańską i miasteczko westernowe, gdzie odebraliśmy lekcje strzelania z łuku oraz poszukiwaliśmy złota. Następnie część z nas spróbowała swoich sił w domu strachów albo w labiryncie luster czy domu bajek. Ciekawym doświadczeniem było wspólne przeżywanie przygód oglądając film w 7D. Niektórych pochłonął wir robienia pamiątkowych zakupów, inni korzystali z atrakcji placu zabaw, a jeszcze inni zajadali się lodami. Z pewnością wyjazd do Łeby należał do udanych.

 

Majowa akademia

27.04.2018
Żelistrzewo, szkoła

27.04.2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji majowych świąt. Uczniowie klasy 7c pod kierunkiem pań: Joanny Błaut i Alicji Lewickiej przybliżyli społeczności szkolnej historię ważnych dla Polaków świąt, najwięcej uwagi poświęcając jednak rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał pan Janusz Dubieniecki.
Było wzniośle, uroczyście i patriotycznie:)

 

Zerówki w Wejherowie

27.04.2018
Wejherowo

27.04 2018r. wszystkie dzieci z klas zerówkowych wyjechały na wycieczkę do Wejherowa. Najpierw bardzo atrakcyjnie spędziły czas w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej na warsztatach plastycznych, a także poznając eksponaty i historie związane z naszym regionem. Następnie wszyscy spacerowali po pięknym wiosennym parku. Następnie przyszedł czas na zabawy na placu zabaw. Wszyscy świetnie się bawili i z żalem żegnali piękne Wejherowo.

 

XIX Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

24.04.2018
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 24.04.2018r. odbyły się XIX Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna wychodząc jako druga z grupy, zajęła ostatecznie III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Rekrutacja 2018/2019

24.04.2018
Żelistrzewo, szkoła

Listy zakwalifikowanych kandydatów »

 

XIII Konkurs Piosenki Dziecięcej

16.04.2018
Żelistrzewo, szkoła

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się XIII Konkurs Piosenki Dziecięcej, w którym wzięli udział uczniowie klas I -III oraz oddziały przedszkolne. Organizatorami konkursu były panie Anna Wiśniewska i Kinga Mundt. Tegoroczny konkurs oceniało jury w składzie: pan Janusz Dubieniecki, pani Janina Wittstock, pani Romana Ozga oraz pani Alicja Żala, które miało niezmiernie trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy wspaniale się przygotowali. Celem konkursu było umuzykalnianie dzieci oraz prezentacja talentów wokalnych i muzycznych. Pierwsze miejsce zajęła solistka z klasy III b Lilianna Cyman, która zaśpiewała piosenkę "Kaczka Dziawczka". Drugie miejsce należy do Barbary Karsznia z klasy I a, która przedstawiła utwór "Zuzia lalka nieduża". Na trzecim miejscu uplasował się zespół z oddziału przedszkolnego 0 A 6 - latki w składzie Wojtek Wolszon, Karol Gruszka, Hania Grota, Marta Rajzyngier, Daniela Ellwart, którzy zaśpiewali piosenkę "Wietrzyk psotnik". Wyróżnienie otrzymał zespół z klasy II a w składzie Weronika Zaworska, Filip Walkusz, Filip Zocholla, Arkadiusz Kustusz, Radosław Pietrzak, Jan Oreszke, Franciszek Klan z piosenką „Tęcza, cza, cza” oraz zespół z oddziału przedszkolnego 0 B 6 - latki w składzie Milena Behmke, Nikola Busz, Liliana Kaczmarek, Laura Bolda, Maja Leszczak z piosenką "Kundel bury". Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.
Dziękujemy opiekunowi Szkolnej Kasy Oszczędnościowej pani Katarzynie Pęzioł za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

 

Występ ukraińskiego cyrku "Szok"

16.04.2018
Żelistrzewo, szkoła

16.04.2018r. odbył się występ ukraińskiego cyrku "Szok". W czasie występu uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe, a także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem.

 

Legendy słowem i pędzlem malowane

14.04.2018
pomorskie

Uczniowie z klas III brali udział w konkursie pt. "Legendy słowem i pędzlem malowane". Do konkursu przystąpili:
Fabian Czapp i Filip Rogowski - IIId - "O Popielu, którego zjadły myszy",
Paulina Radtke - IIId i Dorota Siniczyn - IIIb - "O śpiących rycerzach w Tatrach"

I miejsce - Czapp Fabian - kategoria opowiadanie
III miejsc - Rogowski Filip - kategoria rysunek

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 

I miejsce w ogólnopolskim „Wiosennym konkursie fotograficznym”

13.04.2018
Polska

Paulina Ciesielska z klasy 5b zajęła I miejsce w ogólnopolskim „Wiosennym konkursie fotograficznym” realizowanym w ramach projektu Junior Media w kategorii „Detal”. Jury przy przyznawaniu nagród brało pod uwagę: zgodność z zadanym tematem, oryginalność, jakość zdjęcia i ogólne wrażenie estetyczne. Laureatka otrzymała książkę „Kiedyś na pewno” Ewy Nowak, wyd. Prószyński i S-ka oraz zestaw gadżetów Junior Media. Oprócz Pauliny swoje prace przesłali inni uczniowie naszej szkoły. Więcej informacji na temat konkursu na stronie juniormedia.pl

 

Biegi przełajowe

13.04.2018
Puck, stadion

Dnia 13.04.2018 r. odbyły się wiosenne biegi przełajowe na Stadionie w Pucku. Klasy 4-7 uplasowały się na 3 miejscu na podium. Klasy II-III Gimnazjum na 1 miejscu. Serdecznie gratulujemy 52-m uczniom , gdyż dzięki ich postawie i zaangażowaniu odnieśliśmy niewątpliwy sukces.

 

Wesołych Świąt

28.03.2018
Żelistrzewo, szkoła

 

Apel Wielkanocny

28.03.2018
Żelistrzewo, sala gimnastyczna

Uroczysty Apel z okazji Świat Wielkanocnych oraz przedstawienie "Niezwykły znak" przedstawione przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Janiny Wittstock, Anny Wiśniewskiej oraz pomocy Samorządu Uczniowskiego.

 

UNICEF - Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę

28.03.2018
Żelistrzewo, sala gimnastyczna

Nasza szkoły brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym UNICEF – „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Celem projektu było pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka. Poprzez zajęcia kształtowaliśmy wśród dzieci postawy zaangażowania społecznego. Uczniowie w czasie zajęć mieli okazję zobaczyć jak żyją ich rówieśnicy w kraju, w którym toczy się wojna. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Jednak pomimo złej sytuacji na twarzach dzieci gości uśmiech oraz nadzieja na lepsze jutro. Niektóre klasy przygotowały laurki dla dzieci, starsi napisali listy do swoich rówieśników, natomiast uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Unicef Polska w Warszawie. Nasza szkoła zebrała kwotę 750 zł. Dziękujemy za każdą złotówkę!!!

 

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

28.03.2018
Żelistrzewo, sala gimnastyczna

28 marca 2018 roku w sali gimnastycznej w Żelistrzewie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych rocznik 2005 i młodsi (Igrzyska Dzieci) oraz rocznik 2004-2003-2002 (Igrzyska Młodzieży). Czołowa trójka chłopców i dziewcząt w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe. Dodatkowo trzy najlepsze szkoły otrzymały puchary, które wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Żelistrzewie – Jolanta Bieszke. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

kaszuby24.pl
 

Kiermasz Wielkanocny

23.03.2018
Żelistrzewo, szkoła

Już tradycyjnie w okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole kolejny Kiermasz Wielkanocny połączony z występami naszych uczniów, kawiarenką i innymi atrakcjami skierowanymi do społeczności szkolnej i mieszkańców miejscowości naszego obwodu szkolnego.


 

Witamy wiosnę w kapeluszach

22.03.2018
Żelistrzewo, szkoła

22 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych powitały wiosnę w kapeluszach. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszy wiosenny kapelusz”. Należy przyznać, że kapelusze te sprawiły, iż od rana wyczuwało się, że nadeszła upragniona wiosna: i za oknem, i w murach naszej szkoły.

Z każdej grupy przedszkolnej wytypowano i nagrodzono pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
Jury na czele z panią dyrektor uznało, że wszystkie kapelusze zasługują na uwagę i są równie piękne i postanowiło obdarować każdego kto zrobił kapelusz drobnym upominkiem. Podczas pokazu wiosennych kapeluszy każda grupa mogła zaprezentować piosenkę o tematyce wiosennej.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wysiłek włożony w wykonanie wiosennych kapeluszy, które oglądać można było na wystawie podczas kiermaszu świątecznego.


 

Na przedstawieniu "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

21.03.2018
Wejherowo, WCK

Dnia 21 marca pięciolatki z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na przedstawienie Kornela Makuszyńskiego pt.: ,,Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Był to barwny, rozśpiewany spektakl opowiadający historię pewnego Szewca, który zamiast szyć buty płatał figle wszystkim dookoła. Żarty uprzykrzały życie mieszkańcom i wkrótce potem Kopytko postanowił wyruszyć w świat w poszukiwaniu przygód. Na swojej drodze spotkał Kaczora Kwaka, który stał się jego kompanem w robieniu kawałów. Jednak, kiedy te dwa urwisy zabrały buty pewnemu staruszkowi okazało się, że ich żart wywołał łzy na twarzy dziadka. To bardzo zaskoczyło psotników. Dotarło do nich, że ich psoty mogą sprawić komuś przykrość. Od tej pory Szewczyk Kopytko i Kaczor Kwak uczyli się pomagać innym, co sprawiało im wiele radości. Historia kończy się, gdy Szewczyk poślubia królewnę. Cały spektakl pełen był zabawnych piosenek, żartów i refleksji.

Po przedstawieniu dzieci wybrały się na spacer po wejherowskim parku i rynku. Zmęczone i pełne wrażeń wróciły do domów.
 

Powitanie wiosny

21.03.2018
Żelistrzewo, szkoła

Jak co roku 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III naszej szkoły spotkały się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. Na boisku szkolnym została spalona Marzanna, a uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie, wygłosili hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. W tym dniu w klasach odbyły się różne zajęcia o tematyce wiosennej, a na gazetkach zagościły kolorowe prace. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas III, którzy przygotowali Marzanny.


 

Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

21.03.2018
Żelistrzewo, szkoła


 

Klasy I-III w Gdyni na przedstawieniu "Śnieżka i Krasnoludki"

16.03.2018
Gdynia, Teatr Miejski

Dnia 16 marca 2018 roku sześciolatki oraz klasy I-III pojechały do Teatru Miejskiego w Gdyni na przedstawienie pt. „Śnieżka i Krasnoludki”. To inscenizacja jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni. Był to bardzo wzruszający i widowiskowy spektakl. Aktorzy, scenografia i muzyka przeniosły nas w magiczny świat, w którym jak zwykle dobro zwyciężyło.

Wszystkie dzieci z klas zerowych 6-latków przed spektaklem mimo zimowej pogody wybrały się na spacer wzdłuż nabrzeża i Skweru Kościuszki. Podziwiały żaglowce ,,Dar Młodzieży" i ,,Dar Pomorza", oraz okręt ,,Błyskawicę".
 

Zajęcia w ramach programu "Smacznie i zdrowo"

08.03.2018 36 16
Żelistrzewo, szkoła

8 marca 2018 uczniowie z klasy Ia przygotowali smaczną i zdrową sałatkę owocową. Były to zajęcia podsumowujący cały tydzień nauki o zdrowym odżywianiu oraz roli witamin w codziennym życiu. Tego dnia nasze małe kobietki obchodziły swoje święto, a chłopcy wręczyli swoim koleżankom kwiatki oraz drobne upominki.

Tego samego dnia uczniowie z klasy III c w ramach programu "SMACZNIE I ZDROWO" wzięli udział w warsztatach z pieczenia pizzy. Składały się one z czterech części. Podczas pierwszej z nich dzieci zajrzały do kuchni, gdzie mogły zaobserwować profesjonalne narzędzia, urządzenia oraz piec konwekcyjny wykorzystywanym min. do wypieku pizzy. Następnie wraz z Panią DIETETYK omówiły piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Kolejnym etapem warsztatów było przygotowanie z pomocą Pani Kucharki ciasta, które po wyrośnięciu dzieci wałkowały, smarowały sosem i układały na nim samodzielnie pokrojone składniki. Niektórzy z uczestników byli wierni tradycyjnym przepisom i smakom, inni natomiast odmienili oblicze tradycyjnej kuchni zaskakując nowatorskimi rozwiązaniami. Ostatnim najprzyjemniejszym etapem była degustacja. Było wspaniale, ale przez wszystkim smacznie i zdrowo!
 

Nam zima niestraszna

11.03.2018 34
Żelistrzewo, szkoła

Klasa 0b korzysta z pięknej zimowej pogody. Codziennie na śniegu i mrozie urządza sobie wspaniałe zabawy. Szkoda, że takie piękne dni już się kończą.


 

Dokarmiamy zwierzęta

06.03.2018 17
Żelistrzewo, las

Klasa 0b pomaga zwierzętom przetrwać zimę. Przez cały tydzień gromadziliśmy pożywienie dla zwierząt, a następnie wybraliśmy się do paśnika w lesie. Wiemy, że zwierzęta na pewno się ucieszą, bo paśnik był pusty, a wszystko zasypane śniegiem.


 

REKRUTACJA 2018/2019

28.02.2018
Żelistrzewo, szkoła

Szanowni Państwo
W DNIACH 1-12 03.2018R.
RODZICE/ PRAWNI OPIEKUNOWIE SKŁADAJĄ DEKLARACJĘ O KONTYNUACJI REALIZACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W NASZEJ PLACÓWCE.

DEKLARACJĘ PROSZĘ POBRAĆ ORAZ ZŁOŻYĆ WYPEŁNIONĄ U WYCHOWAWCZYŃ GRUP.

REKRUTACJA 2018/2019
Rekrutacja rozpoczyna się
od 1 marca 2018 r. i trwa do 30 marca 2018 r.


Wnioski proszę składać w sekretariacie Szkoły od poniedziałku do piątku
od godziny 7.30 do 15.30.

W załączeniu wnioski do rekrutacji na nowy rok szkolny 2018/2019
Folder – dokumentacja zgłoszeniowa do przedszkola.
Folder – dokumentacja zgłoszeniowa do 1 klasy.


Jolanta Bieszke
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego
w Żelistrzewie
 

Zajęcia w ramach programu "Smacznie i zdrowo"

27.02.2018 83
Żelistrzewo, kuchnia

Dnia 27 lutego dzieci z klasy 3"b" robiły zdrową pizzę w ramach programu "SMACZNIE I ZDROWO" Uczniowie mieli okazję zobaczyć kuchnię w której przygotowywane są obiady oraz razem z Panią DIETETYK omówiły piramidę zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.
Dzieci wraz z Panią kucharką przygotowały ciasto, samodzielnie kroiły dodatki do pizzy, po czym układali je na cieście. Po wypieczeniu wszyscy chętnie skosztowali swoją pizzę. Było smacznie i zdrowo!


 

Rozgrywki Zuchów U11

24.02.2018
pomorskie

Dnia 24 lutego 2018 nasze dziewczyny z klasy 4a zmagały się w kolejnej rywalizacji sportowej na szczeblu wojewódzkim w ramach rozgrywek Zuchów U11 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Po poprzednim nieudanym turnieju (porażka z TKM Pomorze Tczew, BATem Sierakowice), spotkaliśmy się ponownie z zespołami UKS Bryza Kolbudy oraz UKS Pogoń Lębork. Odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwa. Od początku do końca w obydwóch meczach kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Staraliśmy się grać agresywnie w obronie (naciskać na piłkę), co przyniosło dużo kontr w ataku zakończonych celnymi rzutami.

UKS Basket Żelistrzewo - UKS Pogoń Lębork: 32:6
UKS Basket Żelistrzewo - UKS Bryza Kolbudy: 49:8

Skład UKS Basket: Zuzanna Kordylewicz, Marecelina Szymańska, Nadia Krzebietka, Lena Dębska, Karina Naczke, Magdalena Dettlaff, Zuzanna Trocka, Roksana Kołowszyńska, Zofia Stromska, Aurelia Bojke, Oliwia Hallmann, Agata Gaffke.

MB
 

Podsumowanie wyników w nauce w I semestrze roku 2017/2018

22.02.2018 77
Żelistrzewo, szkoła

Miejsce ont>

Uczeń

Klasa

Szkoła Konkurs
1 miejsce Anisimowicz Stanisław 7c sp Wojewódzki Konkurs Matematyczny
2 miejsce Nastały Cyprian 7a sp Wojewódzki Konkurs Matematyczny
3 miejsce Łukowicz Olgierd 7c sp Wojewódzki Konkurs Matematyczny
3 miejsce Szenkin Maciej 7c sp Wojewódzki Konkurs Matematyczny
1 miejsce Peplińska Nikola 3b gim Konkurs Biologiczny
1 miejsce Bieszke Dariusz 3b gim Konkurs chemiczny
2 miejsce Kielich Jakub 3b gim Konkurs chemiczny
3 miejsce Niewdana Justyna 3d gim Konkurs chemiczny
3 miejsce Peplińska Nikola 3b gim Konkurs chemiczny
1 miejsce Sonnberg Agata 2b gim Kuratoryjny Konkurs z Religii
1 miejsce Kohnke Emil 3b gim Konkurs fizyczny
1 miejsce Aneta Bekisz 3b gim Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego
2 miejsce Marta Cejnowa 3d gim Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego
2 miejsce Manuela Niedbała 3a gim Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego
3 miejsce Świtkowski Jakub 2d gim Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego
1 miejsce Lewandowski Michał 2b gim Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego
2 miejsce Świtkowski Jakub 2d gim Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego
3 miejsce Niewdana Dariusz 3b gim Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego
1 miejsce Ciechanowski Jakub 6a sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
1 miejsce Budnik Angelika 7c sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
1 miejsce Manicki Patryk 6a sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
2 miejsce Kupska Kaludia 7c sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
2 miejsce Nastały Cyprian 7a sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
3 miejsce Klaus Hanna 7c sp Kuratoryjny Konkurs z Religii
1 miejsce Eitner Franciszek 0b sp Biblijny Konkurs Plastyczny
2 miejsce Hincka Sara 3a sp Biblijny Konkurs Plastyczny
3 miejsce Kulik Maciej 1a sp Biblijny Konkurs Plastyczny
1 miejsce Świtkowski Jakub 2d gim Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
2 miejsce Szulc Julia 3d gim Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
3 miejsce Kleba Patrycja 3a gim Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
1 miejsce Niewdana Dariusz 3b gim Kuratoryjny Konkurs Informatyczny
2 miejsce Kohnke Emil 3b gim Kuratoryjny Konkurs Informatyczny
3 miejsce Laga Anna 2b gim Kuratoryjny Konkurs Informatyczny
1 miejsce Bieszke Dariusz 3b gim Kuratoryjny Konkurs Matematyczny
1 miejsce Szymkowiak Maciej 3b gim Kuratoryjny konkurs z geografii
2 miejsce Nikola Peplińska 3b gim Konkurs kuratoryjny z geografii
3 miejsce Kielich Jakub 3b gim Konkurs kuratoryjny z geografii
1 miejsce Maciej Szymkowiak 3b gim Konkurs kuratoryjny z geografii

 

 

Zabawa karnawałowa naszych najmłodszych uczniów

26.01.2018 118
Żelistrzewo, szkoła

Dzień Babci i Dziadka

24.01.2018 140
Żelistrzewo, szkoła

Święto Babci i Dziadka jest wspaniałą okazją do wspólnego spotkania. Babcia czy Dziadek, to ktoś kto ma zawsze czas dla swoich wnucząt, zawsze lepiej je rozumie, umie pocieszyć, bezgranicznie je kocha, ma dla nich więcej czasu- w przeciwieństwie do zabieganych i zapracowanych rodziców. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Często wartości przekazywane przez nich są drogowskazem i pomocą w wyborze drogi życiowej. Babcia i dziadek czynią dzieciństwo swych wnuków udanym i szczęśliwym. Dlatego oddziały przedszkolne z naszej szkoły, 24 stycznia 2018r. zaprosiły swoich dziadków na program artystyczny do Domu Kultury w Żelistrzewie. Dzieci wierszem, piosenką i tańcem podziękowały swoim dziadkom za wielkie serce i obdarowały ich upominkami.

Eliminacje rejonowe Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego

23.01.2018
Żelistrzewo, szkoła

W 23 stycznia 2018 odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap rejonowy. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów powiatu puckiego i wejherowskiego. Uczniowie, którzy uzyskali minimum 70% punktów awansowali do trzeciego a zarazem ostatniego etapu konkursu kuratoryjnego. Końcowy etap wyłoni finalistów i laureatów.

JCB

Mikołajkowe podziękowanie

01.01.2018
Żelistrzewo, szkoła

 

Życzenia świąteczne

Wigilia 2017 
Żelistrzewo, szkoła

 

Życzenia świąteczne

22.12.2017 
Żelistrzewo, szkoła

22 grudnia w szkole obchodziliśmy wigilie klasowe. Z tej okazji w klasach odbywały się spotkania z wychowawcami. Przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia i jedliśmy pyszne pierniki, które przygotowali rodzice. To był bardzo uroczysty dzień.


 

II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy gazetek szkolnych

22.12.2017 
Polska

Uczeń klasy 6a Jakub Ciechanowski zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy gazetek szkolnych „Timeline”. Jakub za pomocą internetowych narzędzi dziennikarskich opracował oś czasu, która prezentuje życiorys włoskiego skrzypka i kompozytora Antonio Vivaldiego. Zwycięzca otrzymał tablet Lenovo TAB 2 A10-30L 10.1, gadżety „Junior Media”, a o 10 pkt. wzbogaciło się konto „Celebrytki” w rankingu #juniorlab.
Gratulujemy!!! Zainteresowanych odsyłamy na stronę juniormedia.pl

Jasełka pięciolatków

20.12.2017 
Żelistrzewo, szkoła

Boże Narodzenie to święta na które wszyscy czekają. To czas szczególny, czas radości i wzruszeń, czas pojednania i wybaczania, czas wiary i nadziei na lepsze jutro.
W tym roku 20 grudnia pięciolatki z grupy „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka” przedstawiły Jasełka pt. „Pokłońmy się Jezuskowi” pod kierunkiem wychowawców Anny Wiśniewskiej i Pauliny Tomaszewskiej.
Jasełka dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i wzruszeń, a także pozwoliły bliżej poznać tajemnicę narodzenia Jezusa. Dzieci w bogatej scenerii i anielsko pięknych strojach zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne swoim rodzicom, kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych i klas I – III. Myślą przewodnią jasełek było oddanie pokłonu narodzonemu w betlejemskiej szopie: pasterzy, aniołów, królów i dzieci. Przywołane sceny przenoszą widzów w świat czystej miłości, radości i dobra oraz pozwalają wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt. Do kolędowania przyłączyły się sześciolatki z grupy „Sowy”. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i pogratulowała aktorom wspaniałego występu.

Koncert Bożonarodzeniowy w Domu Pomocy Społecznej w Pucku

19.12.2017 
Puck, szkoła

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czas radości, miłości i przebaczenia. Nasi młodsi uczniowie z klasy Ia i Ib nie zapomnieli o tych najbardziej potrzebujących ciepła, miłości i wspólnego kolędowania. 19 grudnia dzieci odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Pucku. Pani dyrektor Jolanta Bieszke złożyła pracownikom i podopiecznym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki. Czas Bożego Narodzenia to czas obdarowywania. Po koncercie dzieci wręczyły wszystkim mieszkańcom pierniki. Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej były bardzo wzruszające. Słowa, gesty i płynące łzy utwierdziły nas w przekonaniu, że naszą obecnością sprawiliśmy wszystkim wielką radość.


 

Zajęcia w ramach programu autorskiego „Smacznie i zdrowo”

18.12.2017 
Żelistrzewo, szkoła

18 grudnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu autorskiego „Smacznie i zdrowo”. Uczniowie z klasy Ia i Ib przygotowali soki owocowe. Na początku dzieci wysłuchały wiersza, odbyła się pogadanka oraz praca w grupach. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania soków. W czasie przerwy odbyła się degustacja. Soki bardzo smakowały uczniom, a kubeczki szybko zniknęły ze stołu. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do programu i przygotowanie z dziećmi Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz przyniesienie owoców.


 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

18.12.2017
Gdańsk

Dnia 18 grudnia 2017r. w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Stypendialna podczas której wręczone zostały Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane na rok szkolny 2017/2018 w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Stypendia te otrzymało 2 uczniów naszej szkoły:
1. Nikola Peplińska - uczennica klasy IIIB Gimnazjum - finalistka kuratoryjnego konkursu z biologii, opiekun Maria Makowska. Stypendium otrzymała po raz drugi.
2. Cyprian Nastały - uczeń klasy VIIa - finalista kuratoryjnego konkursu z matematyki, opiekun Halina Bizewska.
Dodatkowo Nikola została wyróżniona za szczególne osiągnięcia z biologii i ekologii za ubiegły rok szkolny i otrzymała nagrodę finansową oraz wyjazd na obóz naukowy.


 

Wycieczka do Wioski św. Mikołaja w Dębogórzu

13-14.12.2017 
Dębogórze

13 i 14 grudnia dzieci z klas 0-III pojechały na wycieczkę do Wioski św. Mikołaja w Dębogórzu. Dzieci musiały odwiedzić różne krainy i wykonać zadania, aby spotkać się z Mikołajem i otrzymać dyplom. Z pomocą elfów pisały list do św. Mikołaja i odwiedziły mini zoo. Dzieci słuchały świątecznych opowieści, robiły łańcuchy choinkowe, dekorowały świąteczne pierniki. Na zakończenie każdy miał okazję spotkać się z Mikołajem i posłuchać kilku słów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz znaczenia dobrych uczynków w codziennym życiu. Pomimo złej pogody, dzieci wróciły bardzo zadowolone.


 

Akcja "Zrób prezent na święta"

08.12.2017
Żelistrzewo, szkoła

W dniach od 20.11.2017r. do 08.12.2017r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Zrób prezent na święta" - zbiórka zabawek dla dzieci będących pod opieką Puckiego Hospicjum. Wielu uczniów, zarówno tych najmłodszych z oddziałów przedszkolnych oraz tych najstarszych - z oddziałów gimnazjalnych bardzo chętnie włączyło się w to przedsięwzięcie. Wszystkie zebrane zabawki zostały przekazane do siedziby Puckiego Hospicjum. Zarówno uczniom, jak i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy innym oraz życzymy Wesołych Świąt!


 

"Domowe eksperymenty"

08.12.2017 
Gdynia, CN Experyment

W ramach projektu unijnego "Dziś nauka - jutro praca!", 8 grudnia kolejna grupa pierwszoklasistów uczestniczyła w warsztatach w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Tematem zajęć były "Domowe eksperymenty". Po zajęciach dzieci mogły zobaczyć wystawę, przeprowadzić doświadczenia oraz badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

 

Wojewódzka Liga Zuchów Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki

06.12.2017
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 16.12.2017 dziewczyny z klasy 4 a oraz dwie z 3 c rozpoczęły zmagania w Wojewódzkiej Lidze Zuchów Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Debiut naszych zawodniczek wypadł znakomicie. Rozegraliśmy pierwszy mecz z zespołem UKS Bryzy Kolbudy oraz drugi z UKS 1 SP3 Lębork. Nasze uczennice pokazały dużą wolę walki, zaangażowanie na boisku oraz technikę indywidualną co dało dwa wysokie zwycięstwa. Bardzo cieszy obecność, wsparcie rodziców, którzy licznie zebrali się na powyższym turnieju. Kolejne mecze już 20 stycznia 2018r.
 

Wyniki turnieju:
Basket Żelistrzewo - Bryza Kolbudy 41:10 (17:3, 2:1, 10:0, 12:6)
SP3 Lębork - Bryza Kolbudy 27:15 (2:2, 7:4, 8:9, 10:0)
Basket Żelistrzewo - SP3 Lębork 37:5 (8:1, 6:2, 12:2, 11:0)
 

Mikołajki w szkole

06.12.2017 
Żelistrzewo, szkoła

Do pięciolatków z grupy „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka” 6 grudnia zawitał długo oczekiwany gość - Mikołaj oraz jego pomocnice - elfy. Przedszkolaki powitały go tańcem, piosenką, a przede wszystkim ogromną radością. Każde dziecko miało okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj z wielkim zainteresowaniem obejrzał narysowane, wymarzone prezenty, które dzieci chciałyby dostać pod choinkę. Na zakończenie Mikołaj obdarował je wspaniałymi prezentami i obiecał, że pod choinką na pewno coś ciekawego dla siebie znajdą. Tego dnia przedszkolaki udowodniły, że same już potrafią zawinąć w papier prezent i udekorować wstążką. Bardzo dziękujemy Mikołajowi za wizytę i czekamy za rok.

W oczekiwaniu na Mikołaja uczniowie klasy Ia ozdabiali pierniki, rozwiązywali zagadki, rebusy oraz pracowali w grupach. Był to czas oczekiwania na gościa, który wkrótce pojawi się w naszej szkole.
 

Mikołajki w szkole - Spotkanie z Mikołajem

06.12.2017 
Żelistrzewo, szkoła


 

Pięciolatki w Amazonii

27.11.2017 
Gdynia, Amozonia

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. pięciolatki pojechały do Gdyni do nowoczesnego i fascynującego centrum rozrywki dla dzieci Amazonia. Już sama podróż autokarem była dla dzieci ogromnym przeżyciem, gdyż niektórzy podróżowali tym środkiem lokomocji pierwszy raz. Sala zabaw to wymarzone miejsce dla przedszkolaków, w którym mogli aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Trzy godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach, karuzeli, trampolinach, w basenie z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko. Była to doskonała okazja do integracji dwóch grup przedszkolnych oraz spożytkowania niezmierzonych pokładów energii dzieci. Niezwykłą frajdą okazały się zabawy integracyjne przy muzyce przeprowadzone przez animatorów.

Lekko zmęczone, pełne wrażeń, ale bardzo zadowolone dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domów.
 

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

23.11.2017 
Żelistrzewo, szkoła

23 listopada 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone, itp. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, quizy, zagadki, a nawet degustacja urodzinowego tortu. Przedszkolaki poznały historię święta, śpiewały piosenki o misiach i brały udział w konkursach.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom klas pierwszych miłą niespodziankę, pluszowe misie.
 

Wyniki eliminacji szkolnych konkursów kuratoryjnych

10-11.2017 
Żelistrzewo, szkoła

Informatyka gimnazjum
I miejsce - Niewdana Dariusz IIIB
II miejsce - Kohnke Emil IIIB
III miejsce - Laga Anna IIB
IV miejsce - Kielich Jakub IIB
 

Zajęcia z pracownikami UG z chemii dla uczniów klas gimnazjalnych

10-11.2017
Żelistrzewo, pracownia chemiczna

W okresie od października do listopada 2017r. pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego przeprowadzili w ramach projektu „Dziś nauka - jutro praca!” zajęcia z chemii dla uczniów klas II i III gimnazjum. Na zajęciach mieliśmy możliwość samodzielnego eksperymentowania. Badaliśmy barwę różnych wskaźników w środowisku kwasowym i zasadowym. Dowiedzieli się, że w naszym gospodarstwie domowym są też naturalne wskaźniki np. wywar z czerwonej kapusty czy zwykła czarna herbata. Wysłuchaliśmy też ciekawego wykładu na temat kwasów, zasad i soli. Zdecydowanie największą atrakcją dnia był suchy lód – postać stała dwutlenku węgla. Zajęcia były bardzo ciekawe, wszyscy byliśmy zachwyceni. Dziękujemy Paniom Doktorantkom wydziału chemii z Uniwersytetu Gdańskiego!

MH
 

Program Autorski „SMACZNIE I ZDROWO"

21.11.2017
Żelistrzewo, szkoła

Uczniowie klas I-III rozpoczęli realizację Programu Autorskiego „SMACZNIE I ZDROWO". 21 listopada 2017r. odbyły się zajęcia w klasach pierwszych. Pani dietetyk omówiła Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży, opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia. Uczniowie w czasie zajęć układali piramidę z prawdziwych produktów spożywczych. Dowiedzieli się, co oznacza pojęcie „aktywność fizyczna”, jakie produkty należy spożywać w odpowiednich ilościach, a których należy unikać. Na zakończenie zajęć uczniowie musieli ułożyć jadłospis na cały dzień, składający się z pięciu posiłków. Oczywiście wykorzystując produkty o których rozmawialiśmy.
Dziękujemy Pani Marioli Szadowskiej za ciekawe zajęcia, a dzieciom za aktywny udział i zaangażowanie.

 

Niezwykłe przedstawienie „Kasieńka” w Teatrze Miniatura

17.11.2017
Gdańsk

17 listopada uczniowie klas IV – VI obejrzeli w teatrze Miniatura w Gdańsku niezwykłe przedstawienie pt. „Kasieńka”. Jest to opowieść dziecka o dojrzewaniu w świecie nie do końca dojrzałych dorosłych. Piękna i ważna historia o problemach współczesnego świata, emigracji opowiedziana językiem młodych ludzi. Spektakl zaskoczy nas formą - niesamowitą scenografię buduje ożywiona grafika harmonizująca z grą aktorów rodem z teatru cieni.

ER
 

Kuratoryjny konkurs języka niemieckiego

13.11.2017
województwo pomorskie

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO
KONKURSU KURATORYJNEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
ODDZIAŁY GIMNAZJALNE
ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Dokument [PDF]»

 

Apel z okazji 11 listopada

12.11.2017
Żelistrzewo

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy 2b gimnazjum, pod opieką Pani Anny Korzeniewskiej przygotowali apel z okazji 11 listopada pod tytułem "Jak uczniowie obchodzą Święto Niepodległości".

 

Wycieczka do Papugarni, Klockolandii i Gadolandii

08.11.2017
Żelistrzewo

8.11.2017r. klasy 0 były na wycieczce w Redzie. Dzieci odwiedziły Papugarnię gdzie mogły zobaczyć jak żyją ptaki, mogły je karmić i bawić się z nimi. Następnie spędziły czas na zabawie w Klockolandii gdzie z tysięcy klocków lego mogły budować przeróżne budowle. Nie zabrakło też zajęć w Gadolandii podczas, których wszyscy mogli zobaczyć jak żyją, co lubią i czym się odżywiają gady, jaszczurki i pająki. Wycieczka była niezwykle ciekawa, a dzieci wróciły pełne wrażeń i nowych wiadomości.


 

Dziady - inscenizacja w wykonaniu klasy 7c

03.11.2017
Żelistrzewo

Inscenizacja "Dziadów" w wykonaniu uczniów klasy 7c z BETAGA pod opieką pani Beaty Bartkowskiej-Rabe

 

Światełko dla hospicjum

01.11.2017
Powiat pucki i wejherowski

Dnia 1 listopada 2017r. rekordowa liczba - ponad 100 wolontariuszy naszej szkoły (w tym również absolwenci gimnazjum) brało udział w akcji "Światełko dla hospicjum". Nasi uczniowie zbierali datki na rzecz Puckiego Hospicjum na cmentarzach w miejscowościach - Puck, Reda, Wejherowo, Hel, Mechowo, Żelistrzewo, Władysławowo. Dziękujemy wszystkim uczniom za wytrwałość i zaangażowanie!

 

Ogłoszenie o konkursie "TRZYMAJ FORMĘ"

01.11.2017
Żelistrzewo

Zapraszamy chętnych uczniów z klas 7 oraz II i III Gimnazjum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "TRZYMAJ FORMĘ" organizowanym przez SANEPID. Tematem konkursu jest zdrowy styl życia, w szczególności uwzględniający tematykę zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Forma konkursu - test online poprzez Internetowy System Konkursowy. Zgłoszenia - gabinet pedagoga do piątku 3.11.
 

Pola Nadziei na Pomorzu - Akcja Żonkil

23.10.2017
Żelistrzewo


 
Pokaz z zakresu pierwszej pomocy

23.10.2017
Żelistrzewo

Dnia 23 października w klasie Ib odbył się pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził pan Wojciech Wrona – prywatnie tata dwóch naszych uczennic. Pokaz składał się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały wykładu, a potem miały okazję same wykonywać masaż serca przy użyciu defibrylatora. Bardzo dziękujemy panu Wojciechowi Wrona za przeprowadzenie wykładu. 

"Światełko dla Hospicjum"

17.10.2017
Żelistrzewo

Jak co roku dnia 1 listopada nasza szkoła bierze udział w Akcji na rzecz Puckiego Hospicjum: "Światełko dla Hospicjum". Wszystkich chętnych uczniów oraz absolwentów zapraszam do zapisywania się do udziału w tym przedsięwzięciu! Kwestujemy na cmentarzach w Żelistrzewie, Pucku, Redzie, Władysławowie, Wejherowie, Helu i Mechowej. koordynator wolontariatu: Ł.Wesserling 

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2017
Żelistrzewo 

Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

13.10.2017
Żelistrzewo

13 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia dzieci z klas pierwszych. Uczniowie ślubowali: sumiennie wywiązywać się z obowiązku szkolnego, szanować swoich nauczycieli i strzec dobrego imienia szkoły oraz postępować według zasad dobrego wychowania, by stać się odpowiedzialnym i wykształconym człowiekiem. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Bieszke dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Na zakończenie dzieci zadebiutowali na scenie, prezentując przygotowane wiersze i piosenki. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki -sowy - symbol mądrości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie, a dzieciom życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, uśmiechu, radości i jak najlepszych ocen.

 

 

 

Stypendia szkolne Gminy Puck

15.09.2017
Żelistrzewo

Informujemy Państwa, że jak co roku można ubiegać się o stypendium szkolne Gminy Puck, które przyznawane jest na cały rok szkolny 2017/2018. Warunkiem otrzymania stypendium przez uczniów klas I-VII SP oraz II-III Gimnazjum jest złożenie wniosku o stypendium wraz z załącznikami (zaświadczenie o dochodach, zasiłku rodzinnym, o dochodach z pracy dorywczej, zasiłkach z miesiąca sierpnia 2017r) do dnia 15 września 2017r w gabinecie pedagoga szkolnego (codziennie w godz.8.00-14.30). Kryterium dochodowe wynosi 514 zł netto na jednego członka rodziny. Formularz wniosku o stypendium można pobrać w gabinecie pedagoga, świetlicy szkolnej oraz sekretariacie.

 

Wymiana polsko-niemiecka 2017

08.09.2017
Żelistrzewo

Przyjaźń jest jak przyroda…

…jak już się raz zakorzeniła to się stale na nowo odradza. Pod takim hasłem przebiegała w tym roku polsko-niemiecka wymiana młodzieży. W maju byliśmy gośćmi niemieckiej szkoły w Oldendorf. Zaprzyjaźnieni z przyrodą pokonywaliśmy trudy wędrówki po bagnach, a następnie pod szkolnymi mikroskopami obserwowaliśmy bagienne znaleziska. Natchnieni twórczością Giuseppe Arcimboldiego tworzyliśmy autoportrety w oparciu o tamtejszą roślinność. W pobliskiej miejscowości szukaliśmy śladów fauny i flory tworząc przewodnik przyrodniczy po Stade. W Heideparku, pędząc kolejkami górskimi, mierzyliśmy się z przeciążeniem, ogromnym przyspieszeniem i grawitacją. W parku przyrodniczym Natureum obrabialiśmy bursztyn tworząc wisiorki i bransoletki. Gdy nadszedł czas rewizyty zaproponowaliśmy naszym gościom bliższe poznanie króla Bałtyku – śledzia. Przy pomocy odpowiednich narzędzi chirurgicznych rozłożyliśmy śledzia na części pierwsze. Na szkolnych zajęciach biologii przyglądaliśmy się jak wygląda świat w skali mikro, zajęcia plastyczne pozwoliły nam stworzyć kompozycję w technice kalkografii, natomiast na lekcji chemii wykonaliśmy świece i mydełka o fantazyjnych kształtach, kolorach i zapachach. W Toruniu zdobyliśmy list czeladniczy uprawniający nas do wypieku toruńskich pierników. Na rejs po Motławie wyruszyliśmy z marynarzami Czarnej Perły. Kołysani przez fale, z wiatrem we włosach czas płynął nam szybko i przyjemnie. I tak jak co roku niepostrzeżenie dotarliśmy do przystani pożegnanie. Do zobaczenia w maju. JCB

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

08.09.2017
Żelistrzewo

 

4 września 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła msza święta w kościele parafialnym, na którą przybyli uczniowie z rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Po mszy świętej nastąpiło przejście do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Jolanta Bieszke uroczyście powitała uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły życząc wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

Wyjazd integracyjny klasy 4a

04.09.2017
Żelistrzewo

W dniach 01.09-02.09.2017 klasa IV a (sportowa) udała się do Ostrowa na wyjazd integracyjny wraz z wychowawcą oraz pedagogiem i psychologiem szkolnym. Uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych, które miały na celu poznanie się, współpracę w grupach oraz zmuszały do kreatywnego myślenia. Na zakończenie tego dnia pełnego wrażeń, mieliśmy grilla, a kiełbaski smakowały jak nigdy. Podsumowując wyjazd w pełni się udał i w miłej atmosferze zaczęliśmy naukę w nowym roku szkolnym. 

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

23.08.2017
Żelistrzewo, szkoła

 

 

Rekrutacja 2017

06.07.2017
Żelistrzewo, szkoła

 
Informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2017/2018
proszę szukać w zakładce REKRUTACJA

 

Fotogaleria z zakończenia roku szkolnego 2016/2017

21-23.06.2017
Żelistrzewo, szkoła


PRZEDSZKOLE      SZKOŁA PODSTAWOWA         GIMNAZJUM

 

Terminy zakończenia roku szkolnego 2016/2017

21-23.06.2017
Żelistrzewo

21.06.2017
10.00 Zakończenie roku dla oddziałów przedszkolnych

22.06.2017
9.00 Msza Święta
13.00 Zakończenie roku dla gimnazjum

23.06.2017
9.00 Zakończenie roku dla klas IV-VI szkoły podstawowej
11.30 Zakończenie roku dla klas I-III szkoły podstawowej

 

Imponujące wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniów klas III Gimnazjum!

21.06.2017
Żelistrzewo

W kwietniu 2017r. 69 uczniów klas III naszego gimnazjum przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który składał się z sześciu części.
Wyniki, które otrzymaliśmy na zakończenie roku szkolnego potwierdziły, iż nasza młodzież była bardzo dobrze przygotowana, przez 3 lata ciężko pracowała i ich wysiłek został nagrodzony sukcesem!
W każdej z sześciu części egzaminu średni wynik naszej szkoły jest wyższy od wyniku w Gminie Puck oraz w Powiecie Puckim!
Średni wynik z matematyki jest o kilka procent wyższy niż w Polsce! Podobnie część egzaminu z j.polskiego oraz przedmiotów przyrodniczych! Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych! 

Kiermasz książek nie odbędzie się

21.06.2017
Żelistrzewo

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

W TYM NIE ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ KSIĄŻEK

 

Wycieczka do Łeby

20.06.2017
Łeba

W dniu 20 czerwca 2017 r. w Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się podsumowanie gminnego konkursu "Najlepszy absolwent gimnazjum, Najlepszy Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej Gminy Puck" za rok szkolny 2016/2017.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy Puck – Wójt Gminy Puck – Pan Tadeusz Puszkarczuk, Przewodnicząca Rady Gminy Puck – Pani Anna Pomieczyńska, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy – Pan Przemysław Grandicki, Dyrektor OKSiT w Gminie Puck – Pan Jan Dettlaff, Dyrektor i Gł. Księgowa ZOPO w Gminie Puck, dyrektorzy szkół z terenu Gminy, Prezes ZNP Pan Tomasz Lewicki oraz nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów.

Do konkursu Szkoły wytypowały uczniów, którzy otrzymali wzorową ocenę ze sprawowania, uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole, wykazali bardzo dobrą znajomość języków obcych oraz posiadają znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, osiągnięcia plastyczne, muzyczne, literackie, sportowe oraz były zaangażowane w pracę wolontariatu, samorządu szkolnego i lokalnego.W uznaniu całokształtu osiągnięć nagrody Wójta Gminy Puck otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:
Stanisław Anisimowicz - szkoła podstawowa
Daria Nadrowska - gimnazjum
Martyna Klaus - gimnazjum
Weronika Borowicka - gimnazjum

Spotkanie uświetniły występy uczniów nagrodzonych w gminnych konkursach artystycznych, w tym uczennicy naszego gimnazjum Natalii Rojac.

Oprócz gratulacji i życzeń dalszych sukcesów naukowych Pan Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk życzył wszystkim zebranym spokojnych i bezpiecznych wakacji.
 

Wycieczka do Łeby

05.06.2017
Łeba

W poniedziałek 5 czerwca klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę autokarową do Łeby. Pierwszym etapem wycieczki był Słowiński Park Narodowy. Spacerowaliśmy po ruchomych wydmach, poznaliśmy cechy krajobrazu nadmorskiego, nadmorskiej roślinności oraz przystosowania zwierząt do środowiska wodnego. Drugim etapem naszej wycieczki była wizyta w Łeba Park - rodzinnym parku rozrywki, gdzie spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną poznając drzewa i roślinności lasu oraz dinozaury czyli prehistorycznych mieszkańców Ziemi. Korzystaliśmy również z różnorodnych atrakcji parku: wioska indiańska, animacje pirackie, małpi gaj, zjeżdżalnie, zamek strachu. Zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Żelistrzewa. Super, że klasy III a i III b mogły się jeszcze bardziej zintegrować.


 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

05.06.2017
Żelistrzewo, szkła

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Drodzy uczniowie, w najbliższym czasie w szkole odbędą się wybory do SU na rok szkolny 2017/2018. Listę kandydatów i ich propozycje na nowy rok szkolny możecie znaleźć na gazetce Samorządu Uczniowskiego.


 

Rekrutacja do kolejnej edycji projektu ZDOLNI Z POMORZA

05.06.2017
Żelistrzewo, szkoła

Uwaga! Rusza rekrutacja do kolejnej edycji projektu ZDOLNI Z POMORZA!
Zapraszamy chętnych, uzdolnionych uczniów klas VI oraz I-III Gimnazjum do składania wniosków do udziału w projekcie w zakresie przedmiotów: matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, kompetencje społeczne (j.polski, historia, WOS, filozofia). Szczegółowe informacje na temat realizacji i celów projektu umieszczone są na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku. Termin złożenia dokumentacji to 14.06.2017r.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z pedagogiem szkolnym (tel.58 6738618 wew.25 codziennie w godz.8.00-16.00)

Wizyta w puckim banku
01.06.2017
Puck, Bank Spółdzielczy w Pucku

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2017r. uczniowie drugich klas Szkoły Podstawowej w Żelistrzewie odwiedzili Bank Spółdzielczy w Pucku. Uczestników spotkania przywitała Prezes Banku Pani Adela Baranowska.
Dyrektor Oddziału w Pucku Pani Agata Friedrich oprowadziła nas po banku, przedstawiła poszczególne stanowiska pracy oraz opowiedziała o funkcji banku, jego możliwościach, jakie daje swoim klientom. Podczas zwiedzania, uczniowie szczególnie zainteresowani byli pracą i działaniem bankomatu oraz liczarek banknotów oraz monet. Uczestnicy wizyty mieli także okazję sprawdzić się w pracy bankowca.

Na koniec wizyty, Bank zorganizował dla uczniów konkurs z wiedzy o bankowości oraz rozdał upominki z okazji Dnia Dziecka. Może wśród uczestników spotkania są przyszli pracownicy naszego Banku?
 

Wycieczka do Gdyni

31.05.2017
Gdynia

31 maja 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych - pięciolatki oraz sześciolatki z grupy "A" pojechały na wycieczkę autokarową do Akwarium Morskiego w Gdyni. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Uczestniczyliśmy w zajęciach pt. „Mieszkamy nad Bałtykiem”. Był to pokaz prezentacji multimedialnej na temat zwierząt zamieszkujących nasz Bałtyk, połączony z pogadanką, zabawą oraz zajęciami plastycznymi. Po zajęciach poszliśmy na lody, a potem pełni energii i wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.
 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

31.05.2017
Żelistrzewo, szkoła


PODRĘCZNIKI, MATERIAŁY EDUKACYJNE I MATERIAŁY ĆWICZENIOWE
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA III SOBIESKIEGO W ŻELISTRZEWIE Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI ZAPEWNIONE ZOSTANĄ W RAMACH DOTACJI CELOWEJ MEN. INFORMACJA TA NIE DOTYCZY PRZEDMIOTU RELIGIA, DO KTÓREGO PODRĘCZNIK NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE. LISTA PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH UKAŻE SIĘ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ DO 23.06.2017 R.

-----------------------------------------------------------------------------------

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 w przypadku zniszczenia książki (zalania, zgubienie, podarcia, zagubienia płyty CD) przez Państwa dziecko, kończące lub uczęszczające do:

- kl. IV ,V SP i I, II Gim rodzic dokonuje zwrotu kosztu zakupu podręczników wpłacając odpowiednią kwotę na konto dochodów gminy: Bank Spółdzielczy Krokowa
13834900020008950020000010
w terminie do 30 VII 2017 r. W treści przelewu proszę podąć: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł zniszczonego podręcznika.
Kwota zależy od tytułu książki, jaką zniszczono. Cennik książek znajduje się na stronie internetowej szkoły, w bibliotece oraz u wychowawców.


- kl. I - III SP – rodzic dokonuje zwrotu kosztu zakupu podręczników z języka angielskiego wpłacając kwotę 24,75 zł na konto dochodów gminy : Bank Spółdzielczy Krokowa
13834900020008950020000010
w terminie do 30 VII 2017 r. W treści proszę podąć: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł zniszczonego podręcznika.

-kl. I SP – podręcznik „Nasz elementarz”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 4,34 zł na nr rachunku: Bank Spółdzielczy Krokowa
13834900020008950020000010
w treści przelewu proszę podąć: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł i numer część zniszczonego podręcznika. Kwota stanowi dochodów gminy.

-kl. II SP – podręcznik „Nasza szkoła”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 4,21 zł na nr rachunku: Bank Spółdzielczy Krokowa
13834900020008950020000010
w treści przelewu proszę podąć: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł i numer część zniszczonego podręcznika. Kwota stanowi dochodów gminy.

-kl. III SP – podręcznik „Nasza szkoła”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 2,35 zł na nr rachunku: Bank Spółdzielczy Krokowa
13834900020008950020000010
w treści przelewu proszę podąć: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł i numer część zniszczonego podręcznika. Kwota stanowi dochodów gminy.
 

Cennik podręczników i materiałów edukacyjnych zniszczonych w roku szkolnym 2016/17 link»
 

Kuba w gronie zwycięzców konkursu Feynmanki 2017 na PG

27.05.2017
Gdańsk, Politechnika Gdańska

Nasza szkoła wzięła udział w nietypowym konkursie zorganizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Pierwszym zadaniem uczniów było rozwiązanie zadania a następnie przesłanie go na adres konkursu. Do dalszego etapu zakwalifikował się Kuba Szymankiewicz, który wystąpił ze swoim projektem na Politechnice Gdańskiej.

 

Zapraszamy na Festyn Rodzinny 2017

12.05.2017
Żelistrzewo, boisko szkolne

 

Podsumowanie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - powiat

12.05.2017
powiat pucki

W piątek 12.05.2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju pod hasem: "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni." - etap powiatowy.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:
I miejsce (zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego - Kacper Kloka kl. IIa
SP KATEGORIA - GRUPA I
V miejsce - Sara Hincka kl. IIa
SP KATEGORIA - GRUPA I
I miejsce - (zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego) - Sara Pacholska kl. Vc
SP KATEGORIA - GRUPA II

GRATULUJEMY I TRZYMAMY DALEJ KCIUKI ZA KACPRA I SARĘ.

 

Zielone lekcje - edukacja przyrodnicza na żywo

8-9.05.2017
Żelistrzewo, szkoła

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III uczestniczyły w niesamowitej lekcji „Zielone lekcje - edukacja przyrodnicza na żywo”, dzięki której poznały żywe ptaki: sowę, sokoła, jastrzębia. Trzeba zaznaczyć, że ptaki zostały specjalne ułożone do pracy z dziećmi. W tym dniu przyroda zagościła w murach naszej szkoły, a dzieci dowiedziały się czym różnią się te grupy ptaków. Podczas warsztatów opiekunowie opowiadali także o zwyczajach tych ptaków oraz ich roli w przyrodzie. Na zakończenie każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z sową.
To nie koniec przyrodniczych tematów, gdyż kilka dni później, tj. 12 maja mieliśmy okazję obejrzeć prezentację na temat ptaków żyjących blisko nas, a mianowicie w Rezerwacie Przyrody „Beka”.

Mamy nadzieję, że dzieciom podobały się zajęcia, a także zdobyły kilka cennych informacji na temat otaczających nas ptaków.

 

Klasy 5 i 6 na wycieczce Toruń - Bydgoszcz - Malbork

9-11 i 16-18.05.2017
PolskaKliknij na zdjęciu aby obejrzeć album

 

Życzenia wielkanocne 2017

13.04.2017
Żelistrzewo, szkoła

 

Otwieramy drzwi szkoły!

06.04.2017
Żelistrzewo, szkoła

6 kwietnia 2017r. rodzice uczestniczyli w zajęciach otwartych w grupie sześciolatków. W tym czasie uczyliśmy się poprzez zabawę. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, a na ich twarzach przez cały czas gościł uśmiech. Bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, były zabawy integrujące grupę, śpiewanie na ekranie z wykorzystaniem programów multimedialnych, wystukiwanie rytmów, granie na instrumentach, układanie puzzli oraz wyrazów z rozsypanek sylabowych. Na zakończenie porozmawialiśmy o wielkanocnych zwyczajach i zrobiliśmy zajączki techniką origami.

W salach informatycznych prezentowaliśmy najnowsze nabytki szkoły pistolety i drukarkę 3d. Przy pomocy tych pierwszych uczniowie wykonywali między innymi ramki okularów. W tym czasie drukarka 3d drukowała przygotowany na zajęciach grafiki komputerowej model ateńskiego Partenonu.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i spędzenie czasu ze swoimi pociechami.
 

XI Konkurs Piosenki Dziecięcej

06.04.2017
Żelistrzewo, szkoła

W dniu 6 kwietnia 2017roku w naszej szkole odbył się XI Konkurs Piosenki Dziecięcej, w którym wzięli udział uczniowie klas I -III oraz oddziały przedszkolne. Organizatorami konkursu były panie Anna Wiśniewska i Kinga Mundt. Tegoroczny konkurs oceniało jury w składzie: pan Janusz Dubieniecki, pani Janina Wittstock oraz pani Romana Ozga, które miało niezmiernie trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był wysoki, wszyscy wspaniale się przygotowali. Celem konkursu było umuzykalnianie dzieci, rozwijanie ich umiejętności wokalnych i muzycznych.

Pierwsze miejsce zajęły dziewczynki z klasy 3b Agata Kreft, Kasia Kielich, Natalia Pionke, które zaśpiewały piosenkę "Zostań moją przyjaciółką". Drugie miejsce należy do Julii Melzer z klasy 3a, która przedstawiła utwór "Szkolny rock and roll". Na trzecim miejscu uplasował się zespół z klasy 3c w składzie Zofia Stromska, Pęzioł Maciej, Maja Pal, Karina Naczke, Olga Wiśniewska, Amelia Ceynowa, którzy zaśpiewali piosenkę "Ruch, ruch". Wyróżnienie otrzymał Aleksander Wikowski z klasy 2d z piosenką "Idziemy do Zoo". Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok. 


 

Pola Nadziei na Pomorzu

01.04.2017
Żelistrzewo, szkoła

Dnia 1 kwietnia 2017r.(niedziela) 80 wolontariuszy naszego gimnazjum brało aktywny udział w akcji "Pola Nadziei na Pomorzu". Celem tej akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Nasi wolontariusze w 10 parafiach Powiatu Puckiego i Wejherowskiego (Hel, Jurata, Kuźnica, Puck, Karwia, Leśniewo, Mechowo, Żelistrzewo, Reda Rekowo, Reda Ciechocino) od wczesnych godzin porannych zbierali fundusze na rzecz Puckiego Hospicjum im. św. Ojca Pio. W podziękowaniu za złożony datek wręczali darczyńcom żonkile - symbol nadziei a zarazem kruchości życia.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przebieg akcji, czyli wolontariuszom gimnazjum, ich rodzicom, absolwentom składam serdeczne podziękowanie i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach grupy wolontariatu.

Ł.Wesserling
 

Listy zakwalifikowanych do szkoły na rok szkolny 2017/2018

19.04.2017
Żelistrzewo, szkoła

Kliknij tutaj aby wyświetlić
 

Dzień Otwarty 2017

31.03.2017
Żelistrzewo, szkoła

Zapraszam Rodziców, Dzieci i Wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej Szkoły!

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Żelistrzewie serdecznie zapraszają
6 kwietnia 2017 r. (czwartek) od godziny 16.00 do 18.00
.

Tego dnia rodzice i odwiedzający nas goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i innych, porozmawiać z nauczycielami. To doskonała okazja, aby lepiej poznać naszą szkołę i naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.
Nasz Zespół tworzą Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego z oddziałami przedszkolnymi, klasami integracyjnymi oraz wygasające Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego.

W imieniu społeczności szkolnej
Jolanta Bieszke
Dyrektor ZS w Żelistrzewie


 

Rekrutacja 2017

28.03.2017
Żelistrzewo, szkoła

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 dostępne są na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja
http://zszelistrzewo.pl/szkola/rekrutacja.htm

a dokumenty pod linkiem
https://drive.google.com/drive/folders/0B0xn1yJVE2aRemFmZEJZdUFqMkU


 

Pierwszy dzień wiosny

21.03.2017
Żelistrzewo, szkoła

21 marca 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III pożegnali zimę, a powitali wiosnę. Przygotowania do tego dnia trwały szybciej. Uczniowie z klas III z wielkim zaangażowaniem pomagali w wykonaniu Marzanny. Dzieci, które przyszły do szkoły na pierwszą zmianę, pożegnały Marzannę – symbol odchodzącej zimy- w godzinach porannych. Natomiast druga grupa zrobiła to popołudniu. Podczas wspólnego wyjścia dzieci miały okazję do integracji z rówieśnikami. W tym czasie z radością śpiewały poznane piosenki, mówiły wiersze. Na zakończenie sześciolatki poszły na wspólny spacer, w czasie którego szukały oznak Wiosny.


 

Dzień Zdrowej Żywności

09.03.2017
Żelistrzewo, sala gimnastyczna

"DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI"- PODSUMOWANIE PROJEKTU PROZDROWOTNEGO W KLASACH I-III
Dnia 9 marca 2017r. odbyło się zakończenie projektu prozdrowotnego „Dzień zdrowej żywności”. Wzięły w nim udział klasy I-III. Od października wszystkie klasy przygotowywały na ocenę plakat, gazetkę, transparent oraz piosenkę o tematyce prozdrowotnej. Spotkaliśmy się z p. pielęgniarką, która omówiła zasady zdrowego odżywiania. Obejrzeliśmy filmiki, wysłuchaliśmy słuchowiska, rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy, kolorowaliśmy obrazki na w/w temat.

Dzisiaj nastąpiło podsumowanie projektu. Uczniowie przedstawiły w sposób pomysłowy stroje warzywno-owocowe oraz zdrowe i apetyczne dania:
- klasa I –kanapki
- klasy II – desery
- klasy III – soki i sałatki warzywno-owocowe
Uczniowie z każdej klasy zaśpiewali przygotowane wcześniej piosenki. Reprezentanci klas rozwiązywali krzyżówki. Wszystkie te działania miały na celu wdrażanie wśród dzieci zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania oraz promowanie zdrowej żywności, bogactwa smaku, zapachu z zachowaniem zasad higieny. Podczas poszczególnych konkurencji wszystkie klasy integrowały się ze sobą.
Zabawa była przednia! Jury miało problem z wyborem zwycięzców. W efekcie dokładnej analizy wyłoniono:
I miejsce klasa IIc wych. Angelika Krzebietka
II miejsce klasa IIIa wych. Anna Wiśniewska oraz klasa IIId wych. Grażyna Pol
III miejsce klasa IIIb wych. Katarzyna Pęzioł
Wyróżnienie klasa IIa wych. Monika Pacholska, kL.IId wych. Elżbieta Dettlaff –Lange
Serdecznie chcemy podziękować rodzicom za pomoc w przygotowaniu przepięknych strojów oraz pysznych sałatek, kanapek, deserów oraz soków.

Organizatorzy projektu:
Monika Pacholska, Grażyna Pol, Katarzyna Welter
 

Rekrutacja 2017

13.03.2017
Żelistrzewo, szkoła


 

Dzień Kobiet 2017

08.03.2017
Żelistrzewo, szkoła

Ósmego marca szkolne koło teatralne „BetAga” zaprezentowało przedstawienie o tematyce związanej z Dniem Kobiet. Tego dnia płeć piękną wyręczyli przebrani za kobiety aktorzy, którzy uraczyli rozbawioną widownię pokazem mody. Każda modelka miała na sobie strój idealny na zupełnie inną okazję, a nad bezbłędnym przebiegiem pokazu czuwali ich projektanci. Całe wydarzenie zostało podsumowane krótkimi opisami strojów przez dwie prowadzące, a oprawa muzyczna pełna hitów disco polo wprawiła widzów w wyśmienity humor i wywołała salwy śmiechu. Była to dla wszystkich miła niespodzianka, szczególnie dla pań z okazji ich święta. A tak kolorowy napis "Uśmiechnijcie się kobietki" powinien ozdobić niejedną ścianę, aby żadna Pani nie zapomniała, że uśmiech to najpiękniejsza biżuteria każdej kobiety.

O.J.N.; B.B.R.
 

Bal karnawałowy

23.03.2017
Żelistrzewo, szkoła

23 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień długo oczekiwany przez dzieci klas 0-III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniała się w salę balową. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów swoich ulubionych bajek. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale. Urozmaiceniem zabawy były konkursy przygotowane przez wychowawców. Każde dziecko brało udział w konkursie i otrzymało nagrodę. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa była udana- serdecznie dziękujemy!


 

Klasy I - VI na lekcjach w Centrum Hewelianum

09 i 16.02.2017
Gdańsk, Hewelianum

Czy dźwięk rozchodzi się w kosmosie? Co oznaczają kolory na mapie? Jak zachowują się piankowe cukierki w próżni? Na te inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas I - VI na lekcjach w Centrum Hewelianum w Gdańsku. 9 i 16 lutego uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu " Dziś nauka jutro praca! Podniesienie jakości kształcenia w 15 szkołach podstawowych i 4 gimnazjach z terenu Gminy Puck".


 

Walentynki w szkole

14.02.2017
Żelistrzewo, szkoła

Ostatni tydzień upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni, a wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wrzucali kartki i serduszka do specjalnie oznakowanej skrzynki, następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały adresatom.
W Dniu św. Walentego od samego rana wszystkim w szkole mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością oczekiwali na walentynkową pocztę, która przekazywała ozdobne i najczęściej własnoręcznie zrobione liściki z walentynkowymi wierszykami.
Atmosferę tego dnia tworzył odpowiedni wystrój klas, wśród których dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach w szkole. Niewątpliwie była to piękna okazja do tego, aby okazać sympatię komuś, kogo szczególnie lubimy.

EZ
 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjów – etap rejonowy

07.02.2017
Żelistrzewo, szkoła

7.02.2017 w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjów – etap rejonowy.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów z powiatu puckiego i wejherowskiego. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Jaszczur-Nowicka Oliwia, Mielke Natalia, Nadolska Alicia, Ostrowska Natalia i Szablewska Aleksandra.
Do etapu wojewódzkiego awansowała Nadolska Alicia z klasy 3C uzyskując najlepszy wynik w powiecie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale. Viel Erfolg.

 

Dzień Babci i Dziadka

03.02.2017
Żelistrzewo, szkoła

3 lutego 2016r. w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. O godzinie 9.00 swój występ zaprezentowały sześciolatki z grupy A i B, natomiast o godzinie 11.00 wystąpiły pięciolatki z grupy A i B oraz sześciolatki z grupy C. Przed każdym z występów Pani Dyrektor Jolanta Bieszke uroczyście powitała zgromadzonych gości, a dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny. Piosenki, wiersze i skoczne tańce w wykonaniu wnucząt zrobiły ogromne wrażenie na gościach. Dziadkowie przy kawie i poczęstunku mogli wymieniać się uwagami na temat niewątpliwych talentów swoich wnuków. Część artystyczna to nie jedyna atrakcja, jaka czekała na dziadków. Dla gości przygotowana była również niespodzianka, jaką były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i kwiatki. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim gościom za przybycie i życzymy długich lat życia wypełnionych zdrowiem i szczęściem.

 

Najlepsi uczniowie na etapie szkolnym konkursów kuratoryjnych

02.02.2017
Żelistrzewo, szkoła

SZKOŁA PODSTAWOWA

Kuratoryjny konkurs matematyczny
1
miejsce - Nastały Cyprian 6a - kwalifikacja do rejonu
2 miejsce - Anisimowicz Stanisław 6c - kwalifikacja do rejonu
3 miejsce - Szenkin Maciej 3b

Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny
1 miejsce - Budnik Angelika 6c
1 miejsce - Rajzyngier Wiktoria 6b
2 miejsce - Ciechanowski Jakub 5a
2 miejsce - Korthals Maja 6b
3 miejsce - Kupska Klaudia 6c


GIMNAZJUM

Kuratoryjny konkurs biologiczny
1 miejsce - Nikola Peplińska 2b - kwalifikacja do rejonu
2 miejsce - Daria Nadrowska 3b - kwalifikacja do rejonu
3 miejsce - Konrad Płotka 3b - kwalifikacja do rejonu

Kuratoryjny konkurs chemiczny
1 miejsce - Płotka Konrad 3b - kwalifikacja do rejonu
2 miejsce - Klaus Martyna 3b - kwalifikacja do rejonu
2 miejsce - Bizewski Roman 3b - kwalifikacja do rejonu
3 miejsce - Goliński Tomasz 3b - kwalifikacja do rejonu

Kuratoryjny konkurs informatyczny
1 miejsce - Niewdana Dariusz 2b - kwalifikacja do rejonu
2 miejsce - Płotka Konrad 3b - kwalifikacja do rejonu
3 miejsce - Kohnke Emil 2b - kwalifikacja do rejonu

Kuratoryjny konkurs języka angielskiego
1 miejsce - Nadrowska Daria  3b
2 miejsce - Jaszczur-Nowicka Oliwia 3d
3 miejsce - Tomczyk Julia 3b
3 miejsce - Borowicka Weronika 3b

Kuratoryjny konkurs języka niemieckiego
1 miejsce - Nadolska Alicia 3c
2 miejsce - Ostrowska Natalia 3d
3 miejsce - Mielke Natalia 3d
3 miejsce - Szablewska Aleksandra 3d
3 miejsce - Jaszczur-Nowicka Oliwia 3d

Kuratoryjny konkurs języka polskiego
1 miejsce - Weronika Borowicka 3b
1 miejsce - Oliwia Jaszczur-Nowicka 3b

Kuratoryjny konkurs matematyczny
1
miejsce - Sosnowski Borys 3b
2 miejsce - Bartkowiak Paulina 3b
3 miejsce - Bizewski Roman 3b

Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny
1 miejsce Sonnberg Agata 1b
2 miejsce Lewandowska Kamila 1b

 

Wyniki konkursów w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

02.02.2017
Żelistrzewo, szkoła

SZKOŁA PODSTAWOWA - SZCZEBEL POWIATOWY

I rzut Ligi Lekkoatletycznej
1 miejsce Selke Karolina 4a  (skok w dal)
2 miejsce Kaniowska Małgorzata 6b (bieg na 100 m)
1 miejsce Duraj Dominika 6b (bieg na 300 m)
1 miejsce Labuda Wiktoria 6b (pchnięcie kulą0
1 miejsce Kołowszyński Ksawery 6b (skok w dal)
2 miejsce Szyrowski Piotr 6b (skok w dal)

SZKOŁA PODSTAWOWA - SZCZEBEL GMINNY

Gminny Turniej Piłki Nożnej
2 miejsce - Grubba Igor 6a, Hinc Kacper 6a, Kołowszyński Ksawery 6a, Krzebietke Jan 6a, Szyrowski Piotr 6a, Wiśniewski Dawid 5a, Zieliński Damian 6b, Dąbrowska Martyna 6a

Jesienne Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Biegach Przełajowych (dystans 900 m)
1 miejsce Duraj Dominika 6b

XVIII Igrzyska Młodzieży Szkolonej w Szachach
2 miejsce - Szulc Laura 6a, Grubba Igor 6a, Gojke Maksymilian 4a, Cejnowa Błażej 5c

XVIII Igrzyska Młodzieży Szkolonej w Badmintonie
2 miejsce - Selke Karolina 4b, Kwidzińska Karina 6b

SZKOŁA PODSTAWOWA - SZCZEBEL SZKOLNY

"Bezpieczna droga do szkoły"
1 miejsce Agata Krzebietke 2c
2 miejsce Oliwia Hallmann 2c
2 miejsce Sara Hincka 2a

Christmas Songs- Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej
1 miejsce Stromska Zofia 3c
2 miejsce Adahs Natalia, Kordylewicz Zuzanna, Kreft Agata, Kielich Katarzyna 3b
3 miejsce Grenwald Karolina, Grabowska Julia 3d
wyróżnienie Melzer Julia, Szulc Daria 3a
wyróżnienie Kwidzińska Zuzanna, Misilisz Michalina 3a

Szkolny, Jesienny Bieg Przełajowy
1 miejsce - Dąbrowska Martyna 6a
2 miejsce - Wicka Kinga 6b
3 miejsce - Okroj Amelia 6b
1 miejsce - Szyrowski Piotr 6b
2 miejsce - Kowaczewić Daniel 5b
3 miejsce - Zieliński Daniel 6b

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
1 miejsce - Labuda Wiktoria 6b
2 miejsce - Okroj Amelia 6b
1 miejsce - Kołowszyński Ksawery 6b
2 miejsce - Grubba Igor 6a
3 miejsce - Szyrowski Piotr 6b

Mistrzostwa Szkoły w Szachach
1 miejsce - Szulc Laura 6a
2 miejsce - Kulpa Natalia 6c
3 miejsce - Szulc Daria 3a
1 miejsce - Gojke Maksymilian 4a
2 miejsce - Grubba Igor 6a
3 miejsce - Cejnowa Błażej 5c


GIMNAZJUM - SZCZEBEL OGÓLNOPOLSKI

V Ogólnopolski Konkurs HISTORYCZNO-LITERACKI "Polskie więźniarki w Ravensbrück"
pod patronatem dr Wandy Półtawskiej

1 miejsce - Jaszke Jakub 2d
2 miejsce - Płotka Konrad 3b

SZKOŁA PODSTAWOWA - SZCZEBEL POWIATOWY

Konkurs Ekologiczny "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"
1 miejsce - Nikola Peplińska 2b, Zuzanna Semmerling 2b, Julia Szulc 2d, Konrad Płotka 3b

 

Życzenia świąteczne

22.12.2016
Żelistrzewo, szkoła


 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

22.12.2016
Gdańsk

Uczennice naszej szkoły Martyna Klaus i Nikola Peplińska otrzymały stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu "Pomorski program pomocy stypendialnej 2015/2016 i 2016/2017 w roku szkolnym 2016/2017". Martyna została dodatkowo wyróżniona za wybitne osiągnięcia w realizacji Indywidualnego Projektu Edukacyjnego Ucznia w ramach tego projektu.


 

Podziękowania

16.12.2016
Żelistrzewo, szkoła


 

Mikołajki 2016

06.12.2016
Żelistrzewo, szkoła

Już drugi raz świętowaliśmy wspólne Mikołajki. Tym razem spotkaliśmy się na odnowionym w mijającym roku wewnętrznym placu szkolnym. Pogoda i frekwencja ale przede wszystkim  Mikołaj dopisali. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.


 

Mikołajki 2016

03.12.2016
Żelistrzewo, szkoła

Obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS

01.12.2016
Żelistrzewo, szkoła

Dnia 1 grudnia w Zespole Szkół w Żelistrzewie obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji zostały przeprowadzone konkursy wiedzy i plastyczny pt. " Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS?" w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum.

 

 

 

 

Zwycięzcy konkursu wiedzy w klasach IV-VI SP( praca zespołowa):
I miejsce - klasa VIb - Marcelina Klebba, Karina Kwidzińska, Kinga Wicka
II miejsce - klasa Va - Aleksander Bullmann, Oskar Dettlaff, Patryk Manicki oraz klasa VIc - Dorota Maja, Amelia Kraśnicka, Klaudia Kupska
III miejsce - klasa Vb - Paulina Cejnowa, Wiktoria Kohnke, Dominika Wandtke oraz klasa Vc - Joanna Hinc, Rafał Mudlaff, Mikołaj Pacholski
wyróżnienie - klasa VIa - Mateusz Burkot, Jan Krzebietke, Cyprian Nastały

Zwycięzcy konkursu wiedzy w klasach I-III Gimnazjum(praca indywidualna):
I miejsce - Natalia Ostrowska kl.IIID
II miejsce - Wioleta Semmerling kl.IIID i Agata Sonnberg k.IB
III miejsce - Adam Nadolski kl.IIA
wyróżnienie - Justyna Niewdana kl.IID

Gratulujemy zwycięzcom!!!
 

Andrzejki

24.11.2016
Żelistrzewo, szkoła

W czwartek 24 listopada 2016r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową dla uczniów Gimnazjum. Oferta wróżb była bogata, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczyły gimnazjalistom przepowiednie. W tym niezwykłym dniu każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Ponadto można było zakupić ciasteczko z wróżbą, które samodzielnie upiekły dziewczyny z samorządu Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić...

EZ
 

Kuratoryjny konkurs z języka niemieckiego

23.11.2016
Żelistrzewo, szkoła

 
Załącznik nr 2 do Ramowego regulaminu

Data ogłoszenia:

23.11.2016 r.

godz.12.00  

 LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO
KONKURSU KURATORYJNEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO- GIMNAZJUM
 ROK SZKOLNY 2016/2017

Lp.

Nazwisko i imię

Nazwa i adres szkoły

1.

BOBKOWSKA Julia Milena

Samorządowe Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Bolszewie

2.

GRUSZCZYŃSKA Magda

Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

3.

JAKUBOWSKA Julianna

Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi

4.

JASZCZUR–NOWICKA Oliwia

Zespół Szkół w Żelistrzewie

5.

JĘDRYCH Karolina

Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

6.

KUNATH Wiktoria Zofia

Samorządowe Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Bolszewie

7.

KWIDZIŃSKA Natalia

Gimnazjum Publiczne
im. Pisarzy kaszubsko-pomorskich w Luzinie

8.

MIELKE Natalia

Zespół Szkół w Żelistrzewie

9.

NADOLSKA Alicia

Zespół Szkół w Żelistrzewie

10.

OSTROWSKA Natalia

Zespół Szkół w Żelistrzewie

11.

PALECZNY Edyta

Gimnazjum nr 1
im. Lecha Wałęsy w Redzie

12.

PIESIEWICZ Bruno

Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi

13.

STANKOWSKA Wiktoria Anna

Samorządowe Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Bolszewie

14.

SZABLEWSKA Aleksandra

Zespół Szkół w Żelistrzewie

15.

SZOPA Zofia

Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

16.

ZADROŻNY Piotr

Gimnazjum nr 2 w Wejherowie

                                                                          

  Przewodnicząca RKKJN

Joanna Czapiewska-Braun

 

"Światełko dla Hospicjum" 2016

01.11.2016
Ziemia Pucka

 

Dnia 1 listopada br. 83 uczniów naszego gimnazjum oraz 9 absolwentów brało aktywny udział w akcji "Światełko dla Hospicjum" 2016. Wolontariusze pomimo niesprzyjającej aury już od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora kwestowali na cmentarzach w Redzie, Pucku, Żelistrzewie, Władysławowie, Mechowie, Kuźnicy i Helu zbierając datki na rzecz puckiego hospicjum. Każdy darczyńca otrzymał w podziękowaniu znicz oraz zakładkę do książek z cytatami ks.J.Kaczykowskiego. Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy oraz ich rodziców za wytrwałość i zaangażowanie!
opiekun Koła Wolontariatu Łucja Wesserling

ŁW
 

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2016
Żelistrzewo

Tradycyjnie już i w tym roku z okazji naszego wspólnego święta w szkole odbyła się uroczysta akademia, której głównym elementem w przypadku starszych klas był występ szkolnych artystów.

 

Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016

08.10.2016
Żelistrzewo

Dnia 20 października 2016r. podczas sesji Rady Gminy Puck zostały wręczone stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016. Co roku z całej gminy zostaje nagrodzonych 10 uczniów gimnazjum. Z naszej szkoły stypendium otrzymało 7 uczennic:
Adrianna Borowicka - absolwentka, obecnie uczennica klasy 1 VI LO w Gdyni
Agnieszka Bullmann - absolwentka, obecnie uczennica klasy 1 I LO w Gdyni
Magdalena Kielich - absolwentka, obecnie uczennica klasy 1
I LO w Gdyni
Oliwia Jaszczur-Nowicka -uczennica klasy IIID
Martyna Klaus - uczennica klasy IIIB
Daria Nadrowska - uczennica klasy IIIB
Nikola Peplińska - uczennica klasy IIB.
Aby otrzymać tego rodzaju wyróżnienie należy spełnić następujące kryteria: średnia ocen co najmniej 5,25, osiągnięcia w pozaszkolnych konkursach (kuratoryjne, przedmiotowe, sportowe lub artystyczne), udzielanie się w pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, inne osiągnięcia.
Wszystkim nagrodzonym uczennicom gratulujemy a pozostałym uczniom gimnazjum życzymy zapału do wytężonej pracy, aby za rok i oni mogli ubiegać się o to wyróżnienie.

ŁW
 

Inauguracji akcji "Pola Nadziei na Pomorzu 2017"

08.10.2016
Puck

 

W sobotę 8 października br. grupa uczniów naszego gimnazjum brała czynny udział w Inauguracji "Pola Nadziei na Pomorzu 2017" organizowanej przez Hospicjum w Pucku. Wraz z innymi wolontariuszami zasadziliśmy cebulki żonkili na skarpie przy Porcie Rybackim w Pucku, które w przyszłym roku( mamy taką nadzieję)pięknie wyrosną i posłużą do przeprowadzenia wiosennej akcji zbiórki datków na hospicja w naszym województwie.

ŁW
 

Uwaga! Ogłoszenie o akcji na rzecz Puckiego Hospicjum!

03.10.2016
Puck, hospicjum

 
Jak co roku chętni uczniowie naszego gimnazjum mogą brać udział w akcji na rzecz Puckiego Hospicjum dn.1 listopada " Światełko dla Hospicjum". Zainteresowanych proszę o zapisywanie się w gabinecie pedagoga szkolnego codziennie w godzinach 8.00-14.30 lub poprzez facebooka(grupa zamknięta). Poszukujemy również chętnych uczniów do reprezentowania naszej szkoły podczas sadzenia żonkili w sobotę o godz.12.00 w Puckim Hospicjum (zgłoszenia również w gabinecie pedagoga).

ŁW
 

Obchodzimy potrójny jubileusz Naszej Szkoły

30.09.2016 205
Żelistrzewo, szkoła

 

IIIc na wycieczce w Gdańsku

20.09.2016
Gdańsk

Klasa III c w dniu 20.09 2016 była na wycieczce w Gdańsku. Na początku odwiedziliśmy Ośrodek Kultury Morskiej, gdzie wspaniale spędziliśmy czas. Najpierw na lekcji podczas, której poznaliśmy jak działa port, a następnie świetnie się bawiąc na sali interaktywnej. Później zwiedziliśmy słynny Żuraw Gdański. Kolejna atrakcja czekała nas po pokonaniu 409 schodów wieży Kościoła Mariackiego skąd, widok rozpościerał się na cały Gdańsk. Niezapomniane to było przeżycie szczególnie, że prawie wszyscy pokonali swoje lęki i weszli na tę wieżę. Po zejściu z wieży w Kościele Mariackim przypomnieliśmy sobie gdańskie legendy i poszukaliśmy ich śladów. Szczególne wrażenie zrobił na nas zegar. Następnie czekał nas spacer po ulicy Długiej gdzie podziwialiśmy lwy na ratuszu, przeżyliśmy spotkanie z Panienką z okienka, oraz podziwialiśmy Fontannę Neptuna. Gdańsk to piękne miasto, do którego na pewno wrócimy. Wycieczka była udana. Uczniowie kl III c z wychowawczynią.

JK
 

Dziennik elektroniczny - informacja dla nowych uczniów i ich opiekunów
01.09.2016

 

Przypominamy, że rodzice i uczniowie mogą korzystać z dziennika elektronicznego szkoły. W tym celu proszę się zalogować na stronie dziennika z adresem e-mail podanym wychowawcy. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji poniżej.

Instrukcja rejestracji w dzienniku elektronicznym
dotycząca pierwszego uruchomienia dziennika elektronicznego [PDF]

Poniżej kody QR z linkami do aplikacji na telefony z Androidem w Google Play

« dla rodziców i uczniów

 

 

 

 

dla nauczycieli »

SA

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

26.08.2016
Żelistrzewo, szkoła

  Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Żelistrzewie
Uroczystość będzie przebiegała zgodnie z następującym harmonogramem:

9.00 - msza św. w kościele parafialnym w Żelistrzewie
ok. 9.45 - powrót na teren szkoły
10.00 - Uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017
na dziedzińcu szkolnym
ok. 11.00 - spotkania wychowanków i uczniów z wychowawcami
w klasach
ok. 11.45 – odwozy

Uwaga!
W dniu 01.09.2016 r. uczniowie przyjeżdżają do kościoła autobusami (II kursem)
Żelistrzewo ul.Pucka-8.20/ Błądzikowo-8.22/ Rzucewo-8.25/ Osłonino-8.30
Brudzewo, Celbowo-8.05/ Sławutowo, Sławutówko-8.15/ Połchowo-8.25/ Smolno-8.30


Wyjazd na biwak integracyjny dla uczniów klas I gimnazjum
do Ostrowa w dniu 01.09.2016 r. o godz. 15.00/ze szkoły/.
Powrót w dniu 03.09.2016 r. /proszę przynieść ze sobą gotówkę
w wysokości 60,00 oraz wypełnioną zgodę na wyjazd – druk dostępny na stronie internetowej/.


 

Biwak integracyjny dla klas I

26.08.2016
Żelistrzewo, szkoła


OD DNIA 01-03.09. 2016 R. DLA KLAS I GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ BIWAK INTEGRACYJNY. PROSZĘ O DOSTARCZENIE WYCHOWAWCY DNIA 01.09.2016R. WYPEŁNIONEJ ZGODY NA WYJAZD - DRUK PONIŻEJ ORAZ GOTÓWKĘ W WYSOKOŚCI 60,00.
ZABRAĆ ZE SOBĄ SUCHY PROWIANT, ŚPIWÓR I PODUSZKĘ.
Wyrażam zgodę na wyjazd mojego dziecka……………………………………...
na Biwak integracyjny do Ostrowa w dniach od 01.09.2016 r. do 03.09.2016 r.
nie widzę przeciwwskazań zdrowotnych.

Podpis rodziców

 

Biwak integracyjny dla klas I

26.08.2016
Żelistrzewo, szkoła
 

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

20.06.2016
Żelistrzewo, szkoła

 DLA KLAS I, II, III, IV, V SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ I, II GIMNAZJUM
PODRĘCZNIKI I MATERIAŁY ĆWICZENIOWE BĘDĄ DOSTĘPNE WE WRZEŚNIU
W ZS W ŻELISTRZEWIE W RAMACH DOTACJI MEN OPRÓCZ PODRĘCZNIKÓW Z RELIGII

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW ZAMIESZCZONY JEST
NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ
I NA TABLICY PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 [PDF]


W przypadku zniszczenia dotowanej książki (zalania, zgubienie, podarcia, zagubienia płyty CD)
przez Państwa dziecko, uczęszczające lub kończące:

kl. IV , I Gim rodzic dokonuje zwrotu kosztu zakupu podręczników wpłacając odpowiednią kwotę na konto dochodów szkoły:
Bank Spółdzielczy Krokowa 70 8349 0002 0042 0433 2000 0040
w terminie do 30 VII 2016 r.
Kwota zależy od tytułu książki, jaką zniszczono. Cennik książek znajduje się na stronie internetowej szkoły, w bibliotece oraz u wychowawców.

ForFormularze z cenami podręczników:
 
Szkoła podstawowa kl. 4-5klasa 4
Gimnazjum kl. 1-2klasa 1

 

kl. I i II SP – rodzic dokonuje zwrotu kosztu zakupu podręczników z języka angielskiego wpłacając kwotę 24,75 zł na konto dochodów szkoły:
Bank Spółdzielczy Krokowa 70 8349 0002 0042 0433 2000 0040
w terminie do 30 VII 2016 r.

kl. I SP – podręcznik „Nasz elementarz”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 4,34 zł na nr rachunku:
59 1010 1010 0031 2822 3100 0000,
w treści przelewu wpisać: „zwrot za podręcznik klasa… .część… (podając numer części)
Kwota stanowi dochód budżetu państwa.

kl. II SP – podręcznik „Nasza szkoła”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 4,21 zł na nr rachunku:
59 1010 1010 0031 2822 3100 0000,
w treści przelewu wpisać: „zwrot za podręcznik klasa… część… (podając numer części)
Kwota stanowi dochód budżetu państwa.

kl. III SP - – podręcznik „Nasza szkoła”
za każdą zniszczoną część należy wpłacić kwotę 2,35 zł na nr rachunku:
59 1010 1010 0031 2822 3100 0000,
w treści przelewu wpisać: „zwrot za podręcznik klasa… część… (podając numer części)
Kwota stanowi dochód budżetu państwa.

UWAGA - informacja nie dotyczy ćwiczeń
 

▲ont>powrót

webmaJster » zszelistrzewo@wp.pl « redakcja
Zespół Szkół w Żelistrzewie
ul. Szkolna 1
84-122 Żelistrzewo
tel. 0-58 673 86 18   fax 0-58 673 65 68
©anisimo 2014